Letos poběží pro sen Emičky z Knínic
1. dubna 2015, ostatní, přečteno: 2693×
V pátek 27. března proběhlo na blanenské radnici za přítomnosti starosty Ivo Poláka, zástupců firmy Synthon a předsedy spolku PROSEN slavnostní losování dítěte, kterému se letos splní sen v rámci akce You Dream We Run. Z pěti přihlášených dětí s různými druhy postižení byla vylosována jako první v pořadí desetiletá Ema, která navštěvuje Speciální školu Blansko.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Na základě výzvy k veřejnosti se přihlásilo do projektu You Dream We Run pět dětí ze čtyř rodin z blanenského okresu s různými druhy postižení a také různými „sny“. Vylosovány byly v tomto pořadí:
1. Ema z Knínic - 10 let: Ema navštěvuje Speciální školu Blansko, trpí těžkou mentální retardací, nechodí a nemluví. Přeje si rodinný zájezd do termálních lázní.
2. Libor z Letovic – 12 let: Také Libor navštěvuje Speciální školu Blansko, trpí těžkou mentální retardací, nechodí, nemluví a jeho snem je taktéž rodinný zájezd do termálních lázní.
3. Šimon z Blanska – 5 let: Zatím nenavštěvuje žádné školské zařízení, je nositelem DG vrozené vady Pierre – Robinova syndromu, trpí psychomotorickou retardací, nechodí a nemluví. Šimon touží po tabletu.
4. Martin a Tomáš z Blanska – 16 a 12 let: Chlapci navštěvují Speciální školu Blansko, trpí středně těžkou mentální retardací a sní o speciální trojkolce.
Slavnostní losování za účasti starosty města Ivo Poláka, předsedy spolku PROSEN Romana Jančiara a zástupců hlavního partnera firmy Synthon paní Lucie Loulové a pana Jiřího Bílka. Foto: J. Franchi
Slavnostní zahájení 24hodinového štafetového běhu You Dream We Run letos proběhne 12. června v 15:00 hodin ve Sportovním areálu ASK Blansko na Mlýnské ulici, start štafety je plánován o hodinu později. Záštitu nad akcí převzal starosta města Ivo Polák.
Výtěžek z akce (z prodeje limetkových triček s logem akce, z doprovodné charitativní dražby a ze sponzorských darů) poputuje na splnění snů uvedených dětí podle pořadí, ve kterém byly vylosovány. Záleží tedy pouze na počtu a vůli zúčastněných, kolika dětem se podaří jejich sen splnit.
Veškeré informace o projektu You Dream We Run najdete na: http://www.youdreamwerun.cz/blansko/informace/nebo na FB profilu.
red
Další články v kategorii „ostatní“
10. června 2025
Děti si vyzkoušely, jaké je to být paleontologem
9. června 2025
OBRAZEM: Národopisné odpoledne, Blanenský plecháč a závody RC aut
6. června 2025
Na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka soutěžili mladí zdravotníci
2. června 2025
OBRAZEM: Den dětí, výstava na půdě, trabanty a fotbal
30. května 2025
Plechovky pomohou hladovějícím dětem
30. května 2025
Zubní pohotovost v červnu
29. května 2025
Požár i evakuace pomocí výsuvného žebříku. Hasiči cvičili zásah v domě s pečovatelskou službou
27. května 2025
Středisko volného času projde rekonstrukcí, aktivity se přesouvají do ZŠ Nad Čertovkou
26. května 2025
OBRAZEM: Kouzla na zámku, pivní festival a koncert komorního orchestru
25. května 2025
MŠ Dvorská 96 se věnuje i polytechnickému vzdělávání dětí