Úspěchy blanenských jezdců na MČR 2015 v Bohumíně

4. dubna 2015, sport, přečteno: 2401×

Jezdci RC autoklubu Blansko ovládli Mistrovství české republiky 2015 konané ve sportovní hale v Bohumíně. V konkurenci 88 jezdců z celé republiky blanenští jezdci Kuba Šimurda a Jarda Kopecký po třídenních soubojích vybojovali pro RC autoklub Blansko tři cenné skalpy.

Článek měl omezenou platnost.
Informace v něm uvedené nemusí být již aktuální.

Kategorie 1:12 (modely s přímým zadním náhonem v měřítku 1:12) startoval Kuba Šimurda. Již minulý víkend v této kategorii Kuba na Mistrovství Evropy se stal juniorským Mistrem Evropy a tak na domácím šampionátu patřil k největším favoritům v této kategorii. V sobotních kvalifikacích 3× vyhrál a zajistil si první pozici na startu pro nedělní finálové jízdy. V neděli opět vyhrál první a druhou finálovou jízdu a stal se Mistrem české republiky v kategorii 1:12.

Kategorie TC Stock 17,5 (modely cestovních vozů s pohonem všech čtyř kol, s předepsaným střídavým motorem o 17,5 závitech) startoval Jaroslav Kopecký. V sobotních kvalifikacích vyhrál první, druhou a čtvrtou kvalifikaci a zajistil si první pozici na startu pro nedělní finálové jízdy. V neděli Jarda vyhrál první a druhou finálovou jízdu a stal se Mistrem české republiky v kategorii TC Stock 17,5.

rc auta
Jarda Kopecký v depu.

Kategorie TC Open (modely cestovních vozů s pohonem všech čtyř kol) je neprestižnější kategorií s velkou konkurencí, šest jezdců mělo ambice se stát mistrem a všem to vyfoukl Kuba Šimurda. V sobotních kvalifikacích vyhrál první, druhou i třetí kvalifikaci (vždy po dramatickém souboji) a zajistil si první pozici na startu pro nedělní finálové jízdy. V neděli Kuba vyhrál první a druhou finálovou jízdu a stal se Mistrem české republiky v kategorii TC Open.

Jarda Kopecký startoval ve finále ze šestého místa a v konečné, pořadí se o jednu příčku zlepšil a umístil na krásném pátém místě.

rc auta
Úspěšní závodníci: vlevo Jarda Kopecký, vpravo Kuba Šimurda.

Dle tohoto krátkého shrnutí úspěchů blanenských jezdců to vypadá jako hladké a bezproblémové vítězství, ale nebylo to vůbec jednoduché a jezdci museli na každou jízdu svůj závodní model perfektně připravit, na jízdu se soustředit a vyvarovat se jezdeckých chyb a samozřejmě mít i trochu toho závodního štěstíčka.

Oběma jezdcům gratulujeme k dosaženému výsledku a přejeme úspěšné pokračování v závodní sezoně 2015 a reprezentaci RC autoklubu Blansko.