Polský tým Miedz Legnica obhájil na Krabičkově memoriálu titul z loňska

26. června 2017, sport, přečteno: 1450×

V sobotu 24. června se na hřišti ASK na ulici Mlýnské uskutečnil 34. ročník mezinárodního fotbalového turnaje mladších žáků Memoriál Miroslava Krabičky. Finále si stejně jako v loňském roce zahrály polské týmy Miedz Legnica a Konfeks Legnica. Vítězem turnaje se nakonec stal tým Miedz Legnica díky přesvědčivému vítězství 6:0.

Deset týmů z regionu, včetně toho blanenského, se utkalo o putovní pohár. Turnaj hrají mladší žáci, přičemž součástí týmů mohou být i dívky. Letos se turnaje účastnila dvě děvčata.

Hrálo se od ranních hodin až do odpoledne. Domácí FK Blansko hned na úvod prohrálo s týmem Konfeks Legnica. Hned v druhém zápase si spravilo bilanci vítězstvím 2:1 nad FK Nedvědice. Dál se týmu dařilo, když zvítězil nad FK Boskovice B a TJ Malá Haná Knínice. Zaváhal až ve finále, v bojích o páté místo s FK Boskovice A, když prohrál 0:1.

Nejlepší brankář – Jakub Hoch / Žijeme hrou
Nejlepší střelec – Oswan Narewicz / Legnica (PL)
Nejlepší hráč turnaj – Oswan Narewicz / Legnica (PL)
Nejrychlejší střelec – Karol Garwol / Legnica (PL), 29 vteřin

Příští, 35. ročník turnaje, bude dle informací od organizátorů pod hlavičkou Memoriálu Miroslava Krabičky posledním. Rodinní příslušníci totiž považují pětatřicet ročníků za dostatečné vyjádření úcty Miroslavu Krabičkovi, který stál u zrodu stadionu ASK na sportovním ostrově.

Jejich přáním i přáním organizátorů je ale turnaj zachovat, a to jako mezinárodní. Jakou bude mít v dalších letech podobu, to se rozhodne za rok.

Fotografie: S. Mrázek a J. Franchi