Sportovní festival pro celé rodiny, to je Siemens Blanenská desítka 2017

7. srpna 2017, sport, přečteno: 2048×

4. ročník rodinné sportovní akce Siemens Blanenská desítka se rozeběhne a rozjede v sobotu 9. září 2017. Aktuálně je na tratě přihlášeno přes 700 účastníků. Na výběr je hned několik disciplín. Podle věku jsou vzdálenosti odstupňované od 200 m, 400 m, přes 1500 m až po dospěláckou vzdálenost 10 km.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Tratě mají certifikaci od Českého atletického svazu, jsou bez převýšení a zatáček, proto přímo vybízejí pokořit váš osobní rekord! Každou z těchto tratí můžete absolvovat běžecky, na koloběžce nebo na in-line bruslích.

Nezapomeňme ani na běžeckou štafetu dvojic, kdy každý absolvuje svých 5 km a pořadatelé při slavnostním vyhlášení vítězů ocení první tři mužské týmy, tři ženské i tři smíšené. Děti na tratích 200–1 500 m budou samozřejmě oceněny výhrami pro první tři v každé kategorii také, mimo to ale svou sladkou odměnu obdrží ihned v cíli.

I v letošním roce je možnost se zúčastnit zcela zdarma „Alpa rodinného nesoutěžního běhu“ bez registrace. Stačí v den akce si na stánku Alpy zdarma vyzvednou dárkový balíček se startovním číslem a ve 14:30 hod. se postavit na start závodu o délce 1 km, který je určen úplně pro všechny rodiče startujících dětí, babičky a dědečky či doprovod přihlášených účastníku a návštěvníky akce.

Už každoročním pravidlem je při Blanenské desítce možnost zapůjčit a vyzkoušet si sportovní vybavení. Od běžeckých bot, přes in-line brusle Tempish až po koloběžky včetně chráničů. Především o koloběžky je vždy velký zájem, proto si již nyní můžete koloběžku rezervovat na webu závodu www.blanenskadesitka.cz. Na místě bude také servis. Pro výběr správných běžeckých bot přímo pro vás, pomůže běžecká diagnostika Mizuno, kde otestujete svůj došlap.

Postaráno bude také o pitný režim. Závodníky na trati i v cíli osvěží občerstvovací stanice, na doprovod v prostoru startu a cíle čeká výborná káva, domácí mošty a pivo limo všeho druhu z černohorského pivovaru. Prázdný žaludek zasytí palačinky, dobroty z Pekárny Blansko nebo ovoce ze Sadů Starý Lískovec.

Unaveným svalům dopřejte odpočinek při masáži zdarma ve stanu Alpa nebo si drobné bolístky nechte zatejpovat. Bude o vás postaráno zkušenými fyzioterapeuty. To již vám přijde SMS s výsledkem a dosaženým časem a spěchejte k pódiu na vyhlášení výsledků, po kterém bude ihned následovat účastnická tombola. Do té je automaticky zařazen každý se startovním číslem. Ceny rozhodně stojí za to! Kdo odjede na nové koloběžky Crussis, nebo si odnese některou z dalších pěti cen v celkové hodnotě 30.000 Kč?

Buďte 9. září při tom a využijte on-line výhodnější registrace, která končí 5. září na

www.blanenskadesitka.cz.