Atleti z Dvorské opět mezi evropskou špičkou

17. října 2019, sport, přečteno: 2392×

Více jak třicet medailových umístění, cenné atletické tituly a další osobní maxima. K tomu vzorná reprezentace školy a města Blanska. To jsou podzimní výsledky atletů z AK Blansko Dvorská. Například atletka Ema Králová se postarala o další úspěch na evropském šampionátu, když získala stříbrnou medaili na letošním EKAGu. Navázala tak na úspěchy svých předchůdců (M. Hrubá, M. Zamazal, A. Dekanová).

Úspěchy odstartovala úvodem školního roku Eliška Široká vítězstvím ve skoku vysokém na Velké ceně Vyškova a Ema Králová prvenstvím ve Vískách v rámci OBL. Druhá jmenovaná následně zaznamenala svůj nejvýznamnější úspěch, a tím bylo druhé místo ve skoku vysokém v evropském šampionátu EKAG 2019. Bohužel viróza neumožnila Emě účastnit se oblíbenější dálky, a o to více ji hřeje stříbrná medaile z výškařského sektoru, kde se dokázala vklínit mezi první závodnici ze Slovenska a třetí Chorvatku.

Ema Králová získala stříbro ve skoku vysokém na evropské soutěži EKAG. Foto? AK Blansko Dvorská

Mezitím dokázal Tomáš Večeřa vyhrát závod do vrchu Skalák–Macocha a starší žáci (Kroupa, Nečas a Dankovský) sbírali body do družstva na Mistrovství Moravy a Slezska.

Ema Králová stačila stanout dvakrát na bedně v rámci Blanenské desítky, Kroupa ve stejném závodě bral 3. místo (z okresních běžců byl první). Králová opět zazářila na MJM družstev přípravek, kde jasně opanovala dálkařský sektor. Její týmové kolegyně ji bouřlivým roztleskáním vyhecovaly k 436 cm, a tím Emča překonala klubový rekord Míši Hrubé v dálce v kategorii přípravek.

Už už to vypadalo na konec medailových žní, ale následovala další smršť kvalitních umístění. Ve Sloupě se konal další závod (55. ročník Běhu Moravským krasem), kde plný počet bodů do OBL brala Králová, M. Sedláčková a Kroupa. Druhé místo obsadil Široký s Dušanem Látem a bronzovou příčku vybojovala Bára Kroupová. Ve stejný den se v Moravské Třebové konaly víceboje, zde získala Adéla Weinhöferová stříbro a bronz Adéla Dekanová (ta v hodu atakovala šedesátimetrovou hranici).

Další mistrovský titul vybojovalo trio mladších žáků Vojta Přikryl, Dušan Lát a Martin Grünwald. Tito mistři jižní Moravy pak zaznamenali osobní rekordy na překážkách a v bězích na šumperském stadionu v rámci MMaS ml. žactva.

Na Podzimní desítce na dráze kompletně obsadila stupně vítězů trojice dívek: Vendula Kašparová, Sedláčková Martina a Sedláčková Beáta. Již zkušený běžecký matador Stanislav Široký zde vyhrál svou kategorii a jeho dcera Eliška s Emou Královou si doběhly pro druhé místo. Následující den v Rudici byl další z podzimních běhů OBL a nutno dodat, že spanilá jízda atletů z Dvorské pokračovala: Kroupa, Králová a Sedláčková Martina – všichni první, Sedláčková B. – 2., Široký 3. místo (ve své kategorii první) a spousta dalších kvalitních umístění v početně a kvalitně obsazených kategoriích.