Basketbalisté BBK Blansko: dvě výhry, šest porážek

14. října 2020, sport, přečteno: 1734×

Před nucenou koronavirovou pauzou se v sobotu 10. října představili na palubovkách hned čtyři celky blanenského klubu BBK.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

První turnaj této sezony odehrál celek do 11 let v Brně s týmy SAM BŠM Brno a BK Vlčata Žďár. „Oba soupeři hráli rychlý basketbal, trestali snadnými koši každou naši chybu a měli výrazně lepší střelbu. Pro náš tým to byly úplně první "doopravdické" zápasy a hrála zde roli ještě nervozita. Do dalších utkání musíme zlepšit uvolňování, přihrávky, střelbu a celkový přehled na hřišti. Chválíme ale za nasazení a bojovnost některých hráčů a věříme, že příště se přidají všichni,“ zhodnotila turnaj trenérka Michaela Tužilová.

Výsledky U11: BBK Blansko – SAM BŠM 44:66, BBK Blansko – BK Vlčata Žďár 26:82   

Body celkem: Šťastný 25, Rizner 20, Kopecký 15, Tesařová Sofie 4, Buš, Klimeš a Vrtílek po 2b.     

Jediným týmem, který dokázal oba zápasy vyhrát, byl celek U13. Ten si na domácí půdě dokázal hladce poradit se soupeřem z Třebíče. „Dařily se nám rychlé protiútoky, které jsou při menší výšce hráčů naší hlavní zbraní. I přes vysoké výhry ale musíme zapracovat na lepším zakončení,“ uvedl blanenský trenér Antonín Zezula.

Výsledky U13: BBK Blansko – TJ Třebíč 82:13, BBK Blansko – TJ Třebíč 89:12

Body celkem: Zeman 38, Horák 29, Zezula 18, Kříž D. 16, Jirků 15, Popelka T. 13, Němec 12, Alexová, Blažek a Kříž S. po 10.

Opačné pocity zažil tým do 15 let. Hráče BBK čekal v Litomyšli těžký soupeř, který se jen kvůli koronaviru v minulé sezoně nekvalifikoval do celostátní ligy. Domácí od začátku obou utkání dominovali na všech pozicích, především pod košem vládli jejich pivoti. I přes veškerou snahu se blanenští hráči vraceli domů s těžkými porážkami.

Tým BBK Blansko U15 odehrál dva zápasy s družstvem z Litomyšli. FOTO archiv klubu

Výsledky U15: ADFORS Basket Litomyšl – BBK Blansko 139:25, ADFORS Basket Litomyšl – BBK Blansko 96:30

Body celkem: Zouhar 16, Růžička 12, Formánek 7, Cápek 6, Matuška 5, Moll 3, Koupý, Kraváček a Musil po 2 b.

Nejvyrovnanější zápasy odehrál celek do 19 let, který zavítal na palubovku soupeřů z Tišnova. Zejména první utkání bylo dramatické prakticky až do samotného konce. Blanenským hráčům se i přes velkou bojovnost nepodařilo zvítězit a jejich zklamání se přeneslo do druhého zápasu. Domácí si pohlídali jeho průběh a tentokrát vyhráli o 18 bodů.

Výsledky U19: SKB Tišnov – BBK Blansko 58:51, SKB Tišnov – BBK Blansko 69:51

Body celkem: Malík 22, Jargalsaikhan a Paul po 21, Mungunbaatar 16, Jirků 10, Ježek a Rathouský po 6.

(kaj)

 

   vložil: Michal Záboj, redaktor / tiskové oddělení