Začal nový školní rok. Děti na školách přivítali představitelé města

1. září 2022, zprávy z MěÚ, přečteno: 1514×

Blanenské základní školy po prázdninách opět přivítaly žáky. Nový školní rok začal na všech čtyřech školách zřizovaných městem. Do lavic poprvé usedlo také skoro 250 prvňáčků ve dvanácti třídách.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Nejvíce žáků v prvních třídách hlásí Základní škola a Mateřská škola Dvorská 26. Čtyři třídy zaplní osmdesátka prvňáčků.

První den nového školního roku v ZŠ Dvorská. FOTO: Pavla Komárková

„Po letech otevíráme čtyři první třídy. Máme radost, že je o naši školu zájem. Abychom dětem návrat po prázdninách zpestřili, připravili jsme pro ně na začátek školního roku ve spolupráci s městskou policií, aktivem BESIP a dopravní policií projektové dny, během kterých jsou připraveny praktické ukázky s nácvikem dopravních situací na dopravním hřišti i v reálném provozu,“ uvedl ředitel školy Dušan Krumnikl.

„Chtěl bych přivítat zejména děti, které jdou dnes do školy úplně poprvé. Doufám, že se těšíte a že vás učení bude bavit. Rodiče bych chtěl uklidnit, svěřujete děti do dobrých rukou, učitelé na našich základních školách jsou odborníci a pro město, jako zřizovatele, je školství a vzdělávání jednou z priorit,“ prohlásil směrem k prvňáčkům a jejich rodičům starosta Jiří Crha.

Zhruba sedmdesát prvňáčků přivítala Základní škola Mateřská škola Salmova 17. Dalších deset žáčků bude navštěvovat odloučené pracoviště v Dolní Lhotě. Škola otevírá také jednu přípravnou třídu.

První školní den školáky přivítal místostarosta František Hasoň: „Dětem přeji, aby se jim ve škole líbilo. Kromě toho, že se naučí spoustu zajímavých věcí, potkají také nové kamarády a to je nejdůležitější. Všem učitelům přeji, aby je děti poslouchaly, a to nejen ve smyslu poslušnosti, ale také to, co jim říkají. Rodičům přeji pevné nervy a dětem, ať se stále usmívají tak, jako teď v jejich první školní den.“

FOTOGALERIE
Začal nový školní rok. Děti na školách přivítali představitelé města

První den nového školního roku v ZŠ Salmova. FOTO: Leona Voráčová

Celkem fotografií:  23

Dvě třídy s padesátkou prvňáčků letos otevřela Základní škola Erbenova. Zahájení školního roku se jako tradičně odehrálo na prostranství před vstupem do budovy, kde se žáci a jejich rodiče a příbuzní i učitelé shromáždili. Pozdravil je také místostarosta Ivo Polák.

„První školní den zahajuji na této škole každý rok. Jednak proto, že bydlím nedaleko a letos navíc také proto, že do první třídy nastupuje moje vnučka. Přeji všem úspěšný školní rok, prožijte ho tak, abyste na konci školního roku byli spokojeni, a přeji vám, abyste byli po celý rok zdraví,“ řekl místostarosta Polák.

V Základní škole TGM žáci i učitelé mohli vejít novým hlavním vchodem z Rodkovského ulice. Někdejší přístavba jídelny a kuchyně po rekonstrukci zmizela. Nahradil ji nový vstupní portál. Do lavic dvou prvních tříd v ZŠ TGM usedla bezmála čtyřicítka žáčků. Škola otevřela také jednu přípravnou třídu.

„Naše škola v posledních dvou letech prošla zásadní rekonstrukcí. Vítám vás v novém a věřím, že se vám zde bude líbit. Speciálně bych chtěl přivítat žáky přípravné třídy, kterou u nás letos otevíráme úplně poprvé,“ uvedl ředitel školy Pavel Nezval.

První den nového školního roku mají za sebou také mateřské školy zřizované městem. Sedm mateřinek navštěvuje více než 650 dětí.

 

   vložil: Michal Záboj, redaktor / tiskové oddělení