Atleti sbírali medaile na halových šampionátech

9. února 2023, sport, přečteno: 1024×

Blanenští atleti sbírali úspěchy na halových šampionátech, které se konaly v Ostravě. Členové Atletického klubu Ludvíka Daňka na nich vybojovali několik cenných kovů a řadu umístění v TOP 10.

Mistrovství Jižní Moravy

V polovině ledna jsme zahájili halovou sezonu společným Mistrovstvím Jihomoravského kraje mladšího a staršího žactva. Naši svěřenci si odvezli z ostravské haly čtyři zlaté, čtyři stříbrné a tři bronzové medaile. K tomu přidali dalších 18 umístění v TOP 10! Nelze vyzdvihnout jen jeden výkon, ale třešničkou bylo jednoznačné vítězství naší smíšené štafety na 4x200 m. Mezi velkými jihomoravskými kluby jsme se tedy více než neztratili a v úspěšnosti klubů skončili na třetím místě.

Členové klubu na Mistrovství JmK v hale v Ostravě. FOTO: archiv klubu

V lednu jsme si ještě odskočili na otevřené halové přebory Olomouckého a Zlínského kraje. Tento závod ukázal stoupající formu našich svěřenců. Především čas Ondry Muzikáře na 300 m, který znamenal aktuální nejlepší výkon ČR a halový osobák Matěje Koupého naznačovali naše možnosti na nadcházejícím Mistrovství Moravy a Slezska.

Do halové sezony vstoupila v lednu vynikajícím způsobem také Pavla Štoudková, když při svých prvních startech zaběhla v té době nejlepší výkony sezony. Nejprve časem 4:26,97 na 1500 m, o pár dní později přidala 2:07,50 na 800 m a na závěr doplnila výkon 2:46,21 na 1000 m. Vrcholem pro Pavlu bude halové Mistrovství ČR, kde plánuje ve dvou dnech nastoupit na obou svých distancích, tedy 800 m i 1500 m. Mistrovství se uskuteční už za necelé dva týdny v Ostravě.

Mistrovství Moravy a Slezska

O prázdninovém víkendu se konal třídenní maraton halových Mistrovství Moravy a Slezska (MMaS) a i zde byly naše dresy vidět.

Nejprve v pátek 3. února nastoupili na značky mladší žáci a byly z toho 3 mistrovské tituly a jeden bronz. Ondřej Muzikář bral zlato v běhu na 300 m a 60 m překážek, Matěj Koupý přidal bronz také na třistametrové trati a zlato ve skoku do výšky za výkon 162 cm, což byl současně letošní nejlepší výkon sezony celé ČR. 7. místo ve skoku dalekém přidal Dan Kovařík, 9. místo Alena Sotolářová v běhu na 300 m, smíšená štafeta na 4 × 200 metrů vybojovala pěkné 6. místo. Vojta Jakubec a Magda Volejníková pak jako mladší v této kategorii sbírali cenné zkušenosti.

Druhý den mistrovství se představili již zkušení atleti, atletické hala přivítala dorostence, juniory a dospělé. Náš klub zde reprezentovali trenéři Martina Hlaváčková, Barbora Danihelková a Denis Ellinger. V obrovské konkurenci se neztratili a ukázali, že mají svým svěřencům co předat. Martina Hlaváčková si odvezla senzační bronzovou medaili v běhu na 200 m a  čtvrté místo v běhu na 60 m. Skvělé výkony předvedla také Barbora Danihelková, když hned třikrát vylepšila svá osobní maxima a v běhu na 200 m i 400 m se shodně umístila na výborném osmém místě. Denis Ellinger mezi dorostenci při svém prvním letošním startu na 3000 m skončil devátý a přidal osobní rekord v běhu na 400 m.

Třídenní maraton MMaS v neděli 5.2.2023 zakončilo starší žactvo, a přestože většina účastníků do kategorie povýšila teprve před měsícem, ani z posledního dne jsme neodešli s prázdnou. O obě medaile se postarala Kateřina Rybová, která získala bronz v běhu na 60 m a stříbro v běhu na 300 m. Nová posila týmu Dominik Dostál přidal čtvrté místo v běhu na 60 m překážek. Osobní rekordy si vylepšil i Šimon Ellinger, který skončil ve skoku o tyči šestý a v běhu na 1500 m devátý. Skvělé výkony předvedli také ostatní reprezentanti klubu Matyáš Prokop, Hana Kakáčová, Nikol Kuběnová, Miloš Kuběna a Eliška Zamazalová.

Celková bilance po třech soutěžních dnech znamenala 7 cenných kovů – 3 zlaté, 1 stříbrnou a 3 bronzové medaile. K tomu dalších 11 umístění v TOP 10 a v případě mladšího žactva třetí místo v hodnocení úspěšnosti klubů, když za sebou nechali mnohem větší oddíly z celé Moravy.