FK Blansko ladí formu před startem MSFL. Týmu se zatím střelecky daří

24. února 2023, sport, přečteno: 613×

Blanenští fotbalisté přivítali v rámci třetího utkání zimní přípravy v sobotu 4. února ambiciózní Start Brno. Domácí tým opět využíval hokejové střídaní, neboť stále probíhá boj o místa v kádru.

Start se již ve 3. minutě dostal do vedení. Za Blansko odpověděl Tulajdan, ale hosté si dalšími dvěma brankami vzali vedení zpět a do kabin tedy odcházeli spokojenější. Blansko vstoupilo do druhé půle aktivně, ale byl to opět Start, kdo přidal další branku. Blanenští se snažili alespoň korigovat nepříznivé skóre, ale příliš mnoho šancí si vypracovat nedokázali. Po výsledku 1:4 tedy poprvé v přípravě odešli ze zápasu poraženi.

„Zápas nám ukázal poměrně dost důležitých informací, na základě kterých se můžeme dále rozhodovat, co se týče dalšího složení týmu. Dále také ukázal slabiny v určitých pasážích hry. Nyní máme prostor, abychom se na tyto situace lépe připravili,“ nechal se po utkání slyšet trenér Jiří Vorlický.

Další zápas čekal na svěřence kouče Vorlického hned v úterý 7. února, kdy se místo tréninku utkali s Bystřicí nad Pernštejnem a mohli tak odčinit sobotní porážku se Startem Brno. Blanenští v zápase jasně dominovali a už po prvním poločase si vybudovali tříbrankový náskok. Domácí hráči pokračovali v aktivitě i ve druhém dějství a výsledkem bylo sedm vstřelených branek. Za hosty korigoval z pokutového kopu Sklenář. Do utkání zasáhlo také pět dorostenců, kteří díky prvnímu startu v mužské kategorii získali cenné zkušenosti do budoucna.

Anglický týden zakončili blanenští fotbalisté sobotním derby s Ráječkem. Trenér Vorlický pro tento duel postrádal řadu opor, jeho tým totiž trápí nemoci a zranění. „S nadsázkou řečeno jsme před týdnem nebo čtrnácti dny nevěděli, koho vyřadíme, dnes nevíme, koho postavíme. Chyběli nám Jaroš, Chyla, Smrčka a další hráči,“ jmenoval početnou marodku blanenský trenér.

I bez důležitých mužů v sestavě byl od začátku utkání znát rozdíl mezi 3. ligou a Krajským přeborem. Blanenští vedli již po prvním poločase 5:1, jejich střelecká chuť pokračovala i ve druhém dějství a na ukazateli skóre tak na konci zápasu svítil stav 11:1. Ráječko však mělo šance na snížení, a i přes vysoké vítězství viděl Vorlický ve hře svého týmu nedostatky.

FOTOGALERIE

Fotbalisté FK Blansko sehráli přípravná utkání před startem ligy. FOTO: Josef Kratochvil

Celkem fotografií:  4

„Nebyl jsem spokojený s přepínáním celého týmu do obranné fáze. Ve vší úctě a respektu k Ráječku, není to soupeř, který by nás vyzkoušel směrem do repressingu dozadu, jako tomu bude ve 3. lize. I když tam ten tlak nebyl enormní, tak jsme reagovali pozdě. Kdybychom hráli s třetiligovým soupeřem, tak si myslím, že bychom byli po ztrátách míče, které jsme dnes měli, hodně trestaní směrem dozadu,“podotkl Vorlický.

V předposledním utkání zimní přípravy se Blansko v sobotu 18. února střetlo s divizními Bohunicemi. Domácí vedli po prvním poločase zásluhou Williamse nejtěsnějším možným rozdílem. Ve druhém poločase byly k vidění další gólové hody, jako tomu bylo zvykem v posledních duelech. Blansko z kraje druhé půle během pěti minut vstřelilo hned čtyři branky, na čemž měl největší zásluhu srbský forvard Kapur. Blanenští fotbalisté následně směrem dozadu polevili a hosté třemi brankami korigovali skóre. V poslední desetiminutovce se po dvou rohových kopech Holmana dvakrát prosadil Petr Šíp a zápas tak skončil vysokým vítězstvím Blanska v poměru 7:3.

Generálku na start MSFL sehraje Blansko v sobotu 25. února, kdy se na Mlýnské utká s Velkou Bíteší. K prvnímu soutěžnímu utkání jarní části zajíždějí blanenští fotbalisté o týden později na půdu vedoucího celku ligy do Kroměříže.

Změny v kádru k 18. únoru 2023:

Přišli: David Kubica (FK Medlov), Ondřej Šedivý (FC Svratka Brno), Ondřej Porč (1. FC Slovácko B), Karel Spáčil (1. SK Prostějov). Pozn.: U všech příchozích hráčů se jedná o dohodu do 30.6. 2023.

Odešli: Marek Kalina, Kryštof Crhan, Marek Zúbek (všichni tři konec hostování), Gouamene Sosthene Dano (přestup 1. SK Prostějov).

FK Blansko – TJ Start Brno 1:4 (1:3)

Branky: 21. Tulajdan – 3. Okleštěk, 31. Havlín, 35. Avdič, 50. Demeter Patrik

Sestava: Kubica – Feik, Černý, Dano, Porč – Zúbek, Spáčil – Tulajdan, Šedivý, Williams – Kapur

Střídali: Holman, Smrčka, Šíp, Psota, Chloupek

FK Blansko – SK Bystřice nad Pernštejnem 7:1 (3:0)
Branky: 9. Williams, 11. Spáčil, 28. Kapur, 48. Tulajdan, 52. Šedivý, 68. Holman, 69. Chloupek – 60. Sklenář (pen.)

Sestava: Nešetřil – Feik, Černý, Palacký, Porč – Dano, Spáčil – Williams, Smrčka, Farník Ondřej – Kapur

Střídali: Tulajdan, Holman, Šedivý, Šíp, Chloupek, Pernica, Dujka, Zouhar Dominik

FK Blansko – SK Olympia Ráječko 11:1 (5:1)

Branky: 6. Tulajdan, 12. Holman, 21. a 23. Rek (vlastní), 31. a 63. Spáčil, 52. (pen.) a 74. Kapur, 66. Williams, 73. Šedivý, 90. Thon – 28. Pokorný J.

Sestava: Kubica (46. Nešetřil) – Feik, Černý, Šíp, Porč – Holman, Spáčil – Thon, Šedivý, Tulajdan – Kapur

Střídali: Williams, Chloupek

FK Blansko – TJ Tatran Bohunice 7:3 (1:0)

Branky: 15. Williams, 51. (pen.), 55. a 56. Kapur, 53. Šedivý, 80. a 90. Šíp – 66. Burčík, 73. Šmerda, 78. Vlach

Nešetřil (46. Kubica) – Feik, Černý, Porč – Holman, Spáčil – Thon, Šedivý, Smrčka, Williams – Kapur

Střídali: Rajčinec, Šíp, Pecuch, Chloupek

Program následujících utkání MSFL:

18. kolo: SK HS Kroměříž – FK Blansko (4. března 14:30), 19. kolo: FK Blansko – FC Velké Meziříčí (11. března, 14:30), 20. kolo: SK Kvítkovice – FK Blansko (19. března, 10:30), 21. kolo: FK Blansko – FC TRINITY Zlín B (25. března, 15:00)

Pozn. Místo zápasu prvních domácích utkání FK Blansko bude upřesněno na klubovém webu.