Fotbalisté FK Blansko zahájili zimní přípravu

3. února 2023, sport, přečteno: 958×

V pondělí 8. ledna 2023 se blanenští fotbalisté sešli k prvnímu tréninku v roce 2023. Úvodního setkání se zúčastnilo jedenadvacet hráčů.

Vyjma navrátilců z hostování (Chloupek, Fiala, Šíp, Pecuch) postupně přišlo do klubu na zkoušku i několik nových hráčů, kteří bojují o své místo v týmu: David Kubica (FK Medlov), Ondřej Šedivý (FC Svratka Brno), Ondřej Porč (1. FC Slovácko B), Armby Din Nash (Taksim spor), Ahanna Grant Williams (MFK Vyškov). Došlo také k posílení realizačního týmu o kondičního trenéra Tomáše Háka. Dvaatřicetiletý kouč se zkušenostmi z regionálních fotbalových akademií či mládežnických reprezentačních výběrů České republiky rozšíří pro zimní období realizační tým A-mužstva.

Fotbalisté FK Blansko zahájili zimní přípravu. FOTO: Josef Kratochvil

Z podzimního kádru nebudou v Blansku nadále pokračovat brankář Marek Kalina a záložník Kryštof Crhan, neboť oběma hráčům skončilo hostování. Mužstvu budou rovněž scházet i dlouhodobě zranění obránci Dominik Blažík s Miroslavem Kamenským.

Blansko se v úvodním klání zimní přípravy střetlo s Kunštátem. V první půli se hrálo vyrovnané utkání s mírnou převahou blanenských fotbalistů. Ani jedno z mužstev své slibné šance nevyužilo a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu. Druhé dějství zcela ovládli Blanenští. Nejprve se v 67. minutě prosadil Williams a o minutu později navýšil vedení Smrčka. Poté následovalo množství neproměněných šancí ze strany Blanska. Dvě minuty před koncem přidal po rohu Porče svojí druhou branku v utkání Williams a upravil tak na konečných 3:0.

„Od obou mužstev bylo od začátku vidět, že jde o první zápas po více jak měsíční pauze. My jsme se snažili plnit principy, na kterých dlouhodobě pracujeme. Ne všechny se tam objevovaly a při některých akcích byla vidět nesehranost dané sestavy,“ hodnotil úvodní duel asistent trenéra Erik Mihola.

Ke druhému utkání přijel do Blanska třetiligový soupeř z Rosic. Blansko nastoupilo ve značně kombinované sestavě a úvod utkání patřil jednoznačně hostům, které poslal již v 10. minutě do vedení Praks. Blanenští využívali během utkání „hokejové střídání“ a ve 25. minutě došlo k výměně 6 hráčů. Po této změně se obraz hry změnil a zanedlouho přišlo vyrovnání. Za vápnem napřáhl Smrčka a míč nechytatelně poslal do levé šibenice. První poločas tedy skončil nerozhodně. Domácí se v 63. minutě dostali do vedení. Po standardní situaci Holmana se v následné skrumáži ve vápně nejlépe zorientoval Šedivý, jenž doklepl míč za záda Zádrapy.

FOTOGALERIE

Celkem fotografií:  4

Radost blanenských ovšem netrvala dlouho. O 5 minut později pronikl do pokutového území rosický Fila a střelou k levé tyči vyrovnal. Z výhry se však nakonec přece jen radovalo Blansko. Čtyři minuty před koncem odcentroval z pravé strany Fiala, na míč si naskočil Feik a jeho hlavička zaplula do pravé šibenice. Blanenští si tedy připsali cenný skalp a vyhráli i své druhé utkání v rámci zimní přípravy.

„Utkání nám napovědělo, že bude velice těžké poslat některé hráče z širšího kádru na hostování, protože si myslím, že všichni obstáli,“ nechal se po utkání slyšet hlavní kouč Jiří Vorlický. O konečné podobě kádru chtěl mít původně jasno do konce ledna, jeho tým však trápí zranění. „Tento týden bychom zužovali kádr, ale zraněný je Chyla, kvůli zranění nehrál ani Jaroš, schází nám také Kapur a další. Místo těchto hráčů nemůžeme zúžit kádr do té doby, než budeme vědět, jestli se uzdraví. Tomáš Chyla nám bude chybět minimálně tři až čtyři týdny, u Karla Jaroše to zatím nevíme a doba návratu Miloše Kapura taky není jistá,“ dodal blanenský lodivod.

Blansko čekají před startem MSFL ještě čtyři přípravné duely. Všechny zápasy budou sehrány v domácím prostředí na umělé trávě na Mlýnské.

FK Blansko – FK Kunštát 3:0 (0:0)

Branky: 67. a 88. Williams, 68. Smrčka

Sestava: Kubica (58. Nešetřil) – Fiala, Černý, Šíp, Porč – Nash, Psota – Rajčinec, Šedivý, Williams – Chloupek, střídali: Feik, Dano, Smrčka, Zúbek, Holman

FK Blansko – FC Slovan Rosice 3:2 (1:1)

Branky: 29. Smrčka, 63. Šedivý, 86. Feik – 10. Praks, 68. Fila

Sestava: Nešetřil (46. Kubica) – Černý, Zúbek, Šíp – Chloupek, Psota, Nash, Spáčil, Fiala – Tulajdan, Williams, střídali: Feik, Dano, Smrčka, Holman, Porč, Šedivý, Kubica

Program následujících utkání: FKB – TJ Start Brno (4. února 10:30 hodin), FKB – SK Olympia Ráječko (11. února 12:30 hodin), FKB – TJ Tatran Bohunice (18. února 12:30 hodin), FKB – FC PBS Velká Bíteš (25. února 12:30 hodin)