Basketbalistky mají za sebou jarní přípravné soustředění
25. března 2023, sport, přečteno: 369×
Basketbalový klub Blansko v pátek 17. března úspěšně zakončil již tradiční jarní soustředění v době prázdnin. V letošním roce bylo soustředění určeno pro hráčky kategorie U11 a U12, které se připravují na vrchol sezóny. Tím budou na přelomu dubna a května festivaly a MČR v Praze a Ostravě.
Soustředění bylo zaměřeno na zlepšení individuálních činností jednotlivce, především ovládání míče, střelby a obranné činnosti. Dále na nácvik důležitého herního systému „hoď a běž“. V pondělí a v úterý absolvovala děvčata vždy čtyři tréninkové jednotky, dvě dopoledne a dvě odpoledne. Ve středu pak tři tréninkové jednotky, dvě dopoledne a jednu odpoledne. Na nácvik systému „hoď a běž“ navázal v odpoledním tréninku vedeném Vendy Krátkou nácvik přihrávek a také obranné činnosti, tj. obranný pohyb a doskakování.
Blanenské basketbalistky na soustředění. FOTO: archiv klubu
Ve čtvrtek, po třech náročných dnech plných basketbalu, měly nejmladší basketbalistky odpočinkový den. Přesto jim pohyb nechyběl. Dopoledne vyrazily do Boskovic na laser game. Odpoledne pak následovaly další dva tréninky, střelecký a trénink opět zaměřený na nácvik „hoď a běž“. V pátek bylo na pořadu „opáčko“, které sledoval a úroveň následně ocenil oblastní metodik ČBF pro JM Šimon Wojnar. Mimo basketbalové tréninky měly svůj prostor principy a pravidla strečinku, který ovlivňuje zdraví i výkon sportovce. Samostatné tréninkové jednotky pro docílení lepší flexibility a mobility vedla specialistka Ilona Peřinová.
Jako červená niť se celým soustředěním táhnul nácvik střelby. Každý den byla věnovaná této činnosti jedna tréninková jednotka, ve které šlo o správnou techniku střelby. Děvčata pak absolvovala denně 100 hodů z různých pozic (dvojtakt 20x, střelbu z krátké vzdálenosti 30x, střelbu ze střední vzdálenosti 30× a střelbu trestných hodů 20x) se záznamem úspěšnosti. U všech aktérek soustředění bylo na posledním tréninku vidět v této činnosti značné zlepšení. To se snad odrazí ve zbývajících utkáních mistrovské soutěže.
Basketbalistky mají za sebou jarní přípravné soustředění
Trenér Slávek Streit k průběhu soustředění říká: „Celkově hodnotím celé soustředění velmi pozitivně. Dík patří všem holkám, které se ho zúčastnily a bezvadně na sobě pracovaly. Také trenérce Vendy Krátké, která vedla odpolední tréninky a asistentkám trenérů Monice Sedlákové a Natálii Dvořákové, s jejichž pomocí se bylo možné věnovat jednotlivým tréninkovým činnostem mnohem účinněji, patří poděkování. Stejně Iloně Peřinové za ukázkový strečinkový trénink.“
Díky DDM Blansko za spoluúčast při pořádání této akce. Týmy minižákyň dlouhodobě podporují Město Blansko, Jihomoravský kraj a NSA.
Karolína Gyurgyik, Basketbalový klub Blansko
vložil: Michal Záboj, redaktor / odbor vnějších vztahů
Další články v kategorii „sport“
4. června 2023
Olympia Blansko vyhrála v kategorii U9 Český baseballový pohár
31. května 2023
Stolní tenisté přivezli z Francie bronz
28. května 2023
Blanenské basketbalistky na šampionátu vybojovaly sedmé místo
25. května 2023
Prvňáčci z Dvorské přivezli pohár za I. místo
21. května 2023
Neregistrovaní kuželkáři z Blanska míří na Mistrovství ČR
3. května 2023
Blanenští basketbalisté sbírali medaile na mistrovství republiky i v dalších soutěžích
20. dubna 2023
Mladí basketbalisté si připsali dvě výhry a dvě prohry
18. dubna 2023
Blanenský Atlas slaví postup do Národní ligy, v baráži udolal Hranice
15. dubna 2023
Pochod Za sněženkou do krasu má za sebou jubilejní 40. ročník
13. dubna 2023
Velikonoční volejbalový turnaj v Blansku vyhrálo družstvo z Jedovnic