Blanenský Atlas slaví postup do Národní ligy, v baráži udolal Hranice

18. dubna 2023, sport, přečteno: 1132×

Tři dubnové víkendy trval boj v baráži o Národní ligu. Po nepovedeném druhém kole play-up, kdy Atlas podlehl Třinci 0:3 v sérii, čekala na blanenský tým možnost reparátu. V sérii hrané na tři vítězná utkání jim soupeřem byl tým FBC Hranice. Úvodní dvě utkání se hrála na hranické půdě, následně dvě utkání v Kuřimi, kde našli blanenští azyl a páté utkání opět na půdě Hranic.

Hned v úvodním utkání blanenský tým zaváhal, když domácí Hranice zkušeně kontrolovaly průběh celého utkání a kromě začátku utkání Atlas do vedení nepustily. Druhé utkání již bylo jiné. Po dvě třetiny se hrála vyrovnaná taktická bitva, kterou Atlas zlomil až v polovině poslední třetiny.

Blanenský Atlas slaví postup do Národní ligy. FOTO: archiv klubu

Po úvodním víkendu si oba týmy připsaly jednu výhru a věděly, že třetí zápas bude tzv. o matchball, tedy možnost ukončení série již ve čtvrtém zápase. Třetí zápas v kuřimské hale se nesl v podobném duchu jako utkání druhé. Dobré obrany obou týmů nepouštěly příliš mnoho střel na branku a když ano, zakročili pozorní brankáři. Atlas v tomto utkání prohrával dokonce 1:4, dokázal utkání dorovnat a vynutit si prodloužení. Již v první minutě prodloužení se však prosadili hosté a zvítězili.

Čtvrté utkání bylo v režii blanenských. Úvodní branku sice vstřelily Hranice, následně však Atlas zlepšil svůj výkon, dokázal do konce první části otočit stav utkání. Ve druhé třetině přidal čtyři branky a náskok si dokázal pohlídat ve třetí části a zaslouženě si vynutil rozhodující pátý zápas.

Utkání o vše se hrálo v sobotu 15. dubna v Hranicích. Úvodní část ovládl domácí tým, který vedl i po druhé části. Ve 46. minutě svítilo na ukazateli skóre již 7:4 pro domácí, ovšem Atlas opět ukázal velkou sílu a utkání srovnal a vynutil si opět prodloužení. Tentokrát již štěstí stálo na blanenské straně a v šestašedesáté minutě poslal Atlas Blansko do Národní ligy přesnou trefou Lukáš Kučera, kterému nahrál na postupovou branku symbolicky Vojtěch Fedra, tedy dva nejproduktivnější hráči blanenských.

FBC Hranice – FBK Atlas Blansko 10:5 (4:1, 4:3, 2:1). Branky: 2× Fedra V., 2× Kučera, Fedra F.

FBC Hranice – FBK Atlas Blansko 5:8 (1:1, 1:1, 3:6). Branky: 4× Fedra V., 2× Kučera, 2× Fedra J.

FBK Atlas Blansko – FBC Hranice 4:5p (1:2, 0:0, 3:2; 0:1). Branky: 2× Fedra V., Fedra J., Kučera.

FBK Atlas Blansko – FBC Hranice 8:4 (2:1, 4:2, 2:1). Branky: 3× Fedra J., 2× Kučera, Ducar, Fedra V., Frýdek.

FBC Hranice – FBK Atlas Blansko 7:8p (2:1, 3:3, 2:3; 0:1). Branky: 3× Fedra V., 3× Kučera, Fedra F., Janík.

Na domácí zápasy si našlo cestu 172 a 202 diváků, což je naprosto skvělé číslo, když uvážíme, že se hrálo v nedaleké Kuřimi. Na rozhodující pátý zápas s blanenským týmem vycestovalo přes sto fanoušků. Za podporu v baráži, play-up i celé sezóně všem fanouškům a příznivcům blanenského florbalu děkujeme!

vložil: Michal Záboj, redaktor / tiskové oddělení