Olympia Blansko vyhrála v kategorii U9 Český baseballový pohár

4. června 2023, sport, přečteno: 769×

O víkendu 27. - 28. května se za krásného počasí hrál v Třebíči turnaj ČBP M U9. Pohárového turnaje se zúčastnily všechny přední týmy Moravy, včetně Olympie Blansko. Náš tým složený jak ze stabilních hráčů, tak také z naší omladiny, si došel pro zlatý pohár.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

V základní skupině jsme se potkali s týmem Třebíč Nuclears a už tento zápas byl velmi důležitý pro další vývoj ve skupině a vytoužený postup do semifinále. Naši hráči se soupeře nezalekli a odcházíme s první těsnou výhrou 6:5.

 

Vítězné družstvo blanenské Olympie. FOTO: archiv klubu

Další zápas s Frýdkem Místkem byl jeden z těch lehčích, kdy si bereme vítězství 16: 0. Náš poslední zápas dne byl s Draky Brno. V tomto zápase se přetahujeme o vítězství, ale nakonec si Draci v poslední směně berou vítězství 12:8 na svoji stranu.

Díky druhému místu ve skupině jdeme v semifinále na vítěze druhé skupiny, cože byli doposud dominantní Hroši Brno. A že se v tomto zápase děly věci... 

Náš tým za hlasité podpory svým fanoušků a také hráčů Draků Brno bojuje jak Sparťané u Thermophyl a poráží Hrochy Brno 7:5, což znamenalo pro náš tým otevření finálových bran, kde se znovu setkáváme s Draky Brno.

Ve finále se opět přelévá skóre ze strany na stranu, ale v dohrávce, kdy potřebujeme minimálně 1 bod na srovnání zápasu, dáváme na 1 out snové 2 body a vyhráváme 12:11.

Celý tým po celý víkend předváděl naši velkou zbraň – úžasnou pálku a běh po metách a k tomu jsme přidali parádní zákroky v poli a hlavně, hlavně, bojovali jsme po celý turnaj. 

Hráli jsme ve vítězné sestavě: Dvořáčková Kristýna, Hutník Maxim, Jelínek Šimon, Kašpar Vojtěch, Keprt Michal, Suchý Šimon, Svítil Michal, Vondra Ondřej a Zvěřinová Vanesa.

Pro děti úžasné zkušenosti a úspěch, který si budou dlouho pamatovat, ale který si 100% za svoji píli a přístup zaslouží. 

Děkujeme všem rodičům a fanouškům za podporu!

Za realizační tým trenéři Zdeněk Juříček, Petr Svítil a David Suchý 

 

   vložil: Michal Záboj, redaktor / tiskové oddělení