Žáci ze školy Erbenova zažili pestrý květen

17. června 2023, ostatní, přečteno: 559×

Měsíc květen byl u nás ve znamení mnoha velkých akcí a úspěchů. A začalo to pěkně zostra. Naše škola byla zařazena do mezinárodního testování TIMSS, při kterém si žáci 4. ročníku porovnávali svoje znalosti v oblasti matematiky a přírodních věd se žáky z více než 60 zemí celého světa. Velmi úspěšní jsme byli v národním testování SCIO. Páťáci navázali na výborné podzimní výsledky svých starších spolužáků z 9. ročníku. Potěšilo nás, že v matematice jsme lepší než 80% zúčastněných škol a v českém jazyce lepší než 70 % zúčastněných škol.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Po vítězství a druhém místě v okresním kole Poháru rozhlasu postoupili mladší žákyně a žáci do krajského kola. Tady děvčata vybojovala v konkurenci sportovních škol a soupeřek z nejlepších oddílů Jihomoravského kraje 1. místo. Další květnový úspěch si připsali čtvrťáci v okresním kole Soutěže mladých cyklistů, když se umístili na krásném 2. místě. Naši nejmenší si velmi užili Olympiádu žáků prvních tříd ve Velkých Opatovicích.

 Žáci ze školy Erbenova zažili pestrý květen. FOTO: archiv školy

V měsíci květnu k nám také zavítal Tonda Obal a u dětí z 1. – 6. ročníku zvýšil povědomí o správném třídění a recyklaci odpadu. 16. května proběhl 1. ročník talentové show „Erbenka má talent“. Gymnastika, aerobic, zpěv, hra na hudební nástroje, bleskové skládání Rubikovy kostky – to vše předvedly šikovné děti z prvního stupně za bouřlivého potlesku obecenstva. Milá byla návštěva dětí z MŠ Údolní u našich prvňáčků.

V květnu nám také začalo období vlastivědných a zeměpisných exkurzí. Deváťáci obdivovali krásy Prahy, páťáci pohádkový hrad Bouzov a osmáci úžasnou jižní Moravu v Mikulově. Šesťáci se podívali do Svitav a malebného kraje u Bílovic nad Svitavou. Svoje znalosti a dovednosti si naši žáci rozšiřovali prostřednictvím výukových programů v brněnském Mendelianu, kde osmáci zhlédli program Atraktivní svět genetiky. Na Rychtě v Krásensku absolvovali deváťáci program Šutrgame a sedmáci bádali za humny a poznávali život v korunách stromů.

FOTOGALERIE
Žáci ze školy Erbenova zažili pestrý květen

 Žáci ze školy Erbenova zažili pestrý květen. FOTO: archiv školy

Celkem fotografií:  4

Velkým zážitkem pro naše nejstarší žáky byl výjezd do partnerské školy v rakouském Mürzzuschlagu. Návštěva Vídně při zpáteční cestě, prohlídka jejího historického centra a přírodovědného muzea pak byla pomyslnou třešničkou na dortu.

Fotoreporty a zprávy z těchto i dalších akcí je možné sledovat na instagramu, facebooku a webových stránkách školy.   

Základní škola Blansko, Erbenova 13                                                        

 

   vložil: Michal Záboj, redaktor / tiskové oddělení