Co se dělo v červnu na škole Erbenova?

22. července 2023, ostatní, přečteno: 706×

Měsíc červen patří ve školách k těm nejhektičtějším. Školní rok vrcholí, ve vzduchu už visí blížící se prázdniny, v učebnicích zbývá pár posledních stránek, avšak stále panuje mírné napětí ze závěrečných testů a zkoušení. U nás na základní škole Erbenova tomu není jinak, ale i přesto jsme stihli uspořádat a zúčastnit se spousty zajímavých akcí a aktivit.

Začali jsme rovnou 1. června, kdy žáci pátých tříd připravili pro svoje mladší kamarády ke Dni dětí dopoledne plné her a soutěží na školním hřišti. Hned další den patřil žákům devátých tříd a jejich blízkým. V Dělnickém domě proběhlo slavnostní stužkování a loučení se základkou. Deváťáci dojali všechny přítomné úžasnou polonézou a pobavili svým programem.

Následující týden začalo období zahradních slavností. Na naší krásné školní zahradě jsme nejprve přivítali budoucí prvňáčky s jejich rodiči. Zábavné hry, zpívání s kytarou, malé občerstvení a hezké slunečné počasí jen umocnilo milou atmosféru. Další zahradní slavnost si užili žáci 5. tříd při loučení se svými učitelkami, které je provázely na 1. stupni, a symbolickém předání novým třídním učitelům, kteří jim budou oporou v 6. třídě. Tomuto krásnému prostředí neodolali ani čtvrťáci a třeťáci a odpolední zahradní slavnosti se tak staly naší novou červnovou tradicí.           

Vydařenou akcí byla také Atletická olympiáda pro 1. – 5. ročník, kde si žáci změřili svoje síly s kamarády z jiných tříd. Bylo hezké pozorovat, jak si fandí, podporují se a bouřlivým potleskem odměňují ty, kterým se podařilo zvítězit.

Ve dnech 20. - 22. června jsme hostili žáky a učitele z partnerské školy v Mürzzuschlagu. Znovu jsme tak měli možnost zdokonalit svoje schopnosti komunikace v cizích jazycích. Pro naše zahraniční přátele jsme připravili pestrý program ve škole i mimo ni.

Další významnou akcí bylo ocenění nejlepších žáků devátých tříd, které proběhlo v prostorách zámku. Za naši školu ocenění získali Viktorie Kleinová, Alžběta Svobodová a Dominik Poláček. Žáci devátého ročníku navštívili v Brně divadelní představení Klára 3847. Poutavou formou se seznámili s osudem patnáctičlenné židovské rodiny, z níž válku a holokaust přežily jen dvě sestry.

Strážnice, Křižanov, Mikulov, Suchý, Brno, Boskovice, Moravský kras, všechna tato místa navštívili naši žáci v průběhu června při jednodenních nebo dvoudenních exkurzích. Oblíbeným cílem se stala ZOO Brno. Prvňáčci, třeťáci a čtvrťáci tu strávili příjemný den. Počasí se vydařilo a během celého dopoledne stihli projít téměř všechny výběhy. K tomu nejlepšímu patřilo krmení tygrů se zajímavým výkladem jejich ošetřovatele. Nesmíme zapomenout na významný den našich prvňáčků. V Městské knihovně byli 13. června po ukázce čtení a složení slibu pasováni na čtenáře.

Fotoreporty z našich akcí je možné sledovat na instagramu, facebooku nebo na webových stránkách školy.                         

Na závěr bychom chtěli popřát všem čtenářům krásné prožití prázdnin.

Základní škola Blansko, Erbenova 13

 

   vložil: Michal Záboj, redaktor / tiskové oddělení