Street Jam 2023. Oblíbený happening láká mládež na skateboardové a koloběžkové závody

9. září 2023, ostatní, přečteno: 922×

V prostorách blanenského skateparku se v neděli 10. září uskuteční již dvacátý první ročník happeningu Street Jam 2023. Jedná se o skateboardové a koloběžkové závody, spojené s vystoupením DJ. Pro blanenskou mládež tuto akci pořádají NZDM v Blansku (Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, PVC Klub), Basstronic Control Crew a Sektor 23. Letošní ročník proběhne díky podpoře Místní akční skupiny MAS Moravský kras z.s., která na skateparku zajišťuje komunitní práci s dětmi, dospívajícími a jejich rodinami. Street Jam se koná od 13:00 do 20:00 hodin a vstup je volný.

Předchozí ročníky akce se setkaly s velmi pozitivními ohlasy širokého spektra účastníků od dětí přes mládež po dospělé. „Letošní událost proběhne již potřetí v nově zrekonstruovaném skateparku. Protože je v posledních letech skatepark v Blansku využíván velkým množstvím lidí, proběhnou opět skateboardové a koloběžkové závody, které měly minulý rok obrovský úspěch,“ říká vedoucí NZDM v Blansku Robert Hořava.

Street Jam 2023 se uskuteční v blanenském skateparku. FOTO: archiv NZDM

Klub bude na akci prezentovat svoji činnost, na organizaci se budou podílet bývalí i současní návštěvníci klubu. „Akci pořádáme kvůli příjemné atmosféře, která je tvořena komunikací a otevřenými vztahy, stejně jako v PVC klubu. Běžně se v průběhu dne zastaví na akci několik set návštěvníků, v loňském ročníku se závodů zúčastnilo přes 15 jezdců na skateboardech a přes 20 na koloběžkách,“ dodává Hořava a zve na Street Jam nejen mládež, ale i jejich rodiče a mladší sourozence.

„Děti, zde mohou vidět různé způsoby, jak trávit volný čas, mládež si může všechno vyzkoušet a rodiče najdou potřebnou inspiraci, co mohou s dětmi a mládeží dělat. Všichni se mohou do akce zapojit a vidět jak je možné trávit i běžné dny,“ popisuje akci Hořava pro návštěvníky. Od začátku roku na skateparku probíhá komunitní práce s dětmi, dospívajícími a jejich rodinami, která má za cíl všechny zapojit do rozhodování o podobě míst, kde se lidé pohybují, jaké akce budou probíhat, řešit neshody, úklid společných prostor a mnoho dalšího. 

Blíží se Týden nízkoprahových klubů

Česká asociace streetwork a Nízkoprahové kluby pro děti a mládež připravily informační kampaň Týden nízkoprahových klubů. Cílem kampaně je upozornit na práci a význam nízkoprahových zařízení – v jednotlivých regionech se budou odehrávat dny otevřených dveří, divadelní představení, turnaje, koncerty a další akce. Den otevřených dveří v NZDM v Blansku se bude konat 18. září od 13:00 do 16:00 hodin.

Více o NZDM v Blansku

Nízkoprahový klub funguje v Blansku již dvacet čtyři let. Je sociální službou pro děti a mládež od 13 do 21 let, kterou zaštiťuje Společnost Podané ruce o.p.s. Nízkoprahový znamená v tomto smyslu dostupný, tedy ničím neodrazující. Nízkoprahové zařízení je chráněný prostor, kde mohou děti a mladí lidé trávit čas, aniž by platili vstupné nebo se museli registrovat. Kromě zábavy tady najdou také odbornou pomoc a podporu při řešení svých problémů. Cílem nízkoprahových klubů je minimalizovat rizika související se způsobem života dětí a mladých lidí a umožnit jim lépe se zapojit do společnosti.

NZDM Blansko

 

   vložil: Michal Záboj, redaktor / tiskové oddělení