Výborná bilance basketbalistů BBK Blansko: osm zápasů, šest výher

9. března 2024, sport, přečteno: 475×

Celkem čtyři věkové kategorie basketbalistů z klubu BBK Blansko sbíraly o víkendu body. Domácí hala pomohla k jasným vítězstvím hráčům kategorie U14 i U17, body si připsali ale i nejmladší členové U10 a o dva roky starší U12, kteří své síly vyrazili poměřit na hřiště soupeřů.

Družstvo malých basketbalistů a basketbalistek klubu BBK Blansko do 10 let má za sebou další turnaj. „Tentokrát jsme v sobotu 3. března cestovali do Uherského Brodu. Po dlouhé cestě začali naši s chutí a první čtvrtinu vyhráli. Druhé pětce se však nedařilo a v poločase jsme prohrávali o koš. Po výměně stran jsme opět zabrali a vedli o 11 bodů. Bohužel druhá pětka dovolila špatnou obranou soupeři lehce skórovat a nakonec jsme prohráli o tři body," popsala  trenérka Michaela Tužilová.

Tým BBK Blansko U10. FOTO: archiv klubu

„Do druhého utkání se Skokany "A" jsme nastoupili s odhodláním vyhrát. Zápas byl hodně vyrovnaný a v poločase jsme prohrávali o tři body. Celé družstvo ale táhlo za jeden provaz, tahounem byl tentokrát Vítek Blažek, který skóroval v pravý čas a mohli jsme se radovat z výhry,“ dodala trenérka.

BBK Blansko – Uherský Brod  42:45

BBK Blansko – Skokani Brno "A"  42:40

Body celkem: Blažek 30, Hilšer 2, Šebela 7, Nejezchleb 6, Krutiš 5, Kuncová 4, Popelková 4, Turpin 4, Kozlová 2.

O dva roky starší tým U12 sehrál dva zápasy Oblastního přeboru proti Podolí. Od začátku prvního utkání byla hra vyrovnaná, ale zásluhou rychlých protiútoků po zbytečných ztrátách blanenských hráčů postupně narůstal náskok ve prospěch domácího Podolí. Ve třetí čtvrtině bylo nakročeno k obratu, kdy se nejmenší rozdíl dostal na malou chvíli až na 2 body, ale v poslední čtvrtině se bohužel nepodařilo obrat dotáhnout do úspěšného konce. Naopak Podolí navýšilo náskok na konečných 13 bodů.

Tým BBK Blansko U12. FOTO: archiv klubu

„Do druhého zápasu nastoupili naši hráči soustředěnější a od začátku se jim dařilo soupeři bodově odskočit a postupně navyšovat náskok. Zlepšili jsme i obranu a soupeři se tak často nedařilo zakončovat jednoduše z podkoše. Ve třetí čtvrtině se povedlo navýšit náskok až na 15 bodů a v té v poslední už šlo o naši kontrolovanou výhru,“ zhodnotil zápas trenér blanenských Jan Lukáš.

SK Renocar Podolí – BBK Blansko 61:48

Body: Oláh 19, M. Dvořák 8, Školař 8, Hilšer 5, Hanák 2, Kunc 2, Musil 2, Ungerman 2.

SK Renocar Podolí – BBK Blansko 49:58

Body: Oláh 19, M. Dvořák 9, Musil 8, Školař 6, Drozd 4, Hilšer 4, Blažek 3, D. Dvořák 3, Absolon 2.

Doma se představil tým do 14 let, který ve dvou zápasech finálové skupiny Oblastního přeboru porazil soupeře z Babic nad Svitavou. „První zápas jsme zvládli vyhrát hlavně zásluhou výborného týmového výkonu. Od prvních minut se kluci dobře uvolňovali, nahrávali si a dostávali se tak k jednoduchým košům. K výbornému útoku se přidala i velmi solidní obrana a na konci byla zasloužená výhra. Ve druhém zápase byla na všech hráčích vidět únava z prvního duelu, ale ani ta nezabránila klukům uhrát další vítězství,“ uvedl trenér BBK Dan Juříček.

Tým BBK Blansko U14. FOTO: archiv klubu

BBK Blansko – Sokol Babice Kohouti 90:39

Body: Komárek Jakub 18, Orgodol Unukhuslen 14, Šťastný Matyáš 13, Kakáč Erik 12, Klimeš Václav 10, Kopecký Petr 10, Havlena Adam 6, Šafránek Dominik 4, Naranbaatar Batkhuleg 3.

BBK Blansko – Sokol Babice Kohouti 88:51

Body: Kakáč Erik 2, Orgodol Unukhuslen 16, Klimeš Václav 15, Komárek Jakub 14, Kopecký Petr 10, Havlena Adam 4, Šťastný Matyáš 4, Šafránek Dominik 2.

Tým BBK Blansko U17. FOTO: archiv klubu

Výhodu domácí palubovky dokázali naplno využít i hráči do 17 let. Ti si v Jihomoravské lize poradili dvakrát s týmem Pelhřimova. Hráči předvedli skvělý basketbal, kde se zvláště prosadila účinná obrana a rychlé protiútoky. Od začátku náš tým dominoval na obou stranách hřiště a díky tomu tým využil příležitosti vyzkoušet si nové  herní situace a do zápasu zasáhli všichni naši hráči.

BBK Blansko – BK Sojky Pelhřimov 78:47

BBK Blansko – BK Sojky Pelhřimov 86:50

kaj

 

   vložil: Pavla Komárková, vedoucí oddělení / tiskové oddělení