Na ZŠ Erbenova se nenudíme

11. května 2024, ostatní, přečteno: 507×

Školní rok vstoupil do své poslední čtvrtiny a všechny třídy se již pomalu těší na školní výlety. Ještě předtím než se na ně žáci rozjedou, měli možnost zúčastnit se různých výchovně-vzdělávacích programů, které jim, doufejme, přinesly nejen mnoho nových poznatků, ale také zábavy. Z dubnových akcí, jež pro děti naše škola zorganizovala, tentokrát vybíráme dvě, které se odehrály v Brně a kterých se v obou případech zúčastnilo více tříd daného ročníku.

Začátkem měsíce se dvě třídy šestého ročníku vypravily na exkurzi do Zoo Brno. V rámci komentované prohlídky žáci prošli skoro celou zoologickou zahradu a seznámili se se životem mnoha zvířat. Zájem dětí vzbudili např. lvi, kapybary či surikaty, zaujal je i pavilon ryb a plazů, velký úspěch měli také medvědi, kteří se nechali zlákat téměř letním slunečným počasím a ochotně návštěvníkům předváděli svou majestátní krásu.

Kolem poloviny měsíce pak žáci sedmého ročníku v brněnském Velkém Špalíčku navštívili preventivní program „Jak se nestát obětí sociálních sítí“, což je v současnosti velmi důležité téma. Dozvěděli se, jak si zabezpečit své sociální sítě a jaká jsou možná nebezpečí a rizika, jež je v online světě mohou potkat. Po přednášce se vydali na hrad Špilberk, kde se rozdělili do tří skupin a absolvovali různé interaktivní programy. První skupina se v jeho rámci seznámila s uměním 19. a 20. století, druhá poznala chod barokní lékárny a třetí se vnořila do chladných hradních kasemat.

Zaměstnanci ZŠ Erbenova

 

   vložil: Michal Záboj, redaktor / tiskové oddělení