Objížďka kruhový objezd Nádraží

vložil Zdeněk » 14. 7. 2020, 11:07

Dobrý den, je několikátý den uzavření KO Nádraží. Objížďky pro auta nad 3,5 tuny jsou nejspíše nepřesně značeny. Jak je možné, že se na ulici A. Dvořáka, návazně na Mahenovu dostanou auta s nosností 3,5 tuny (kamiony, atd.), kličkují mezi zapar. osobními vozy? Hrozí dopravní nehody, škody na majetku. Řešením je doznačení DZ se zákazem vjezdu pro auta nad 3,5 t mimo autobusů, dodat. tabulky pod směrovky objížděk. Přítomnost MP by byla skvělá, ale je jen dočasným řešením. A to nás čeká 1,5 měsíce.


Pavla Komárková, 31. 7. 2020, 09:11

Vážený pane Zdeňku,

vjezd na ulici A. Dvořáka a Mahenovu je pro auta nad 3,5 tuny zakázán, nemají tam co dělat. Zákazové dopravní značení je na místě osazeno od zahájení prací na kruhovém objezdu u nádraží. Strážníci městské policie provádí denně kontroly ulic, kde je vjezd pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny zakázán, opakovaně zde řeší také přestupky, případně neznalým řidičům vysvětlují místní situaci. Průběžně také kontrolují nainstalované přechodné dopravní značení, bohužel totiž dochází ke svévolné manipulaci s dopravními značkami ve snaze zprůjezdnit uzavřenou oblast, strážníci proto opakovaně značení osazují tak, aby bylo viditelné. Opatření ze strany MP Blansko bude trvat až do konce srpna, kdy má být stavební akce a objížďka ukončena. Povinnost zajistit objízdné trasy i s dopravním značením je nicméně na zhotoviteli, silnice je krajská, opravu v rámci reklamace objednávala Správa a údržba silnic JMK.

městská policie se nepodílela na přípravě značení této objížďky ani není vyjadřujícím nebo schvalujícím orgánem v této věci. To, že v praxi činí řidičům problémy je faktem, zejména u řidičů nákladních vozidel je problém se zvolením vhodné trasy.

Milan Vítek

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Pavla Komárková
vedoucí tiskového oddělení
tisková mluvčí
náměstí Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  163 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h