Centrální chodník na Zborovcích

vložil Petra » 8. 1. 2021, 16:33

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda neplánujete vrátit centrální chodník mezi ulicemi Cihlářská, do původního (klasického, rovného) tvaru? Dříve byl chodník asi čtyřmetrový, krásně se minulo i pět lidí vedle sebe a teď je chodník nesmyslně cikcak, vejde se tam maximálně jeden kočár, aby nemusel kličkovat ze strany na stranu a teď v zimě se samozřejmě prohrnuje pouze metrový průjezd po celé délce. Někdy opravdu platí, že v jednoduchosti je krása (v tomto případě i smysl). Děkuji za odpověď.


Pavla Komárková, 13. 1. 2021, 12:38

Vážená paní Petro,

nová podoba nedávno dokončeného chodníku je součástí schváleného projektu, jeho změnu město v této chvíli určitě neplánuje. Chodník je v zimě udržován a prohrnován na stejnou šíři jako ostatní chodníky ve městě. Cestu prohrnuje multikára s radlicí v šíři cca 1,7 metru tak, aby prohrnutý úsek umožnil průchod chodců v obou směrech. Věříme, že bezproblémový průchod je tímto zajištěn bez ohledu na to jaké zrovna panují klimatické podmínky.

Novou podobou a vybavením centrálního chodníku, který doplní lavičky a další odpočinkové plochy, se autoři projektu snažili vytvořit z původního veřejného prostoru s čistě komunikačním charakterem místo vhodné také pro zastavení a odpočinek. Chodník v nové podobě nemá sloužit pouze čistě k přesunu z bodu A do bodu B jako jeho předchůdce, má podpořit také sociální interakce místních. Autoři věří, že se chodník v nové podobě podaří lépe zapojit do celkové struktury nově upravených parkových ploch sídliště. 

...

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Pavla Komárková, tisková mluvčí
vedoucí odboru vnějších vztahů,
nám. Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  146 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h