Prostor pro psy

vložil Jana Zemánková » 28. 7. 2023, 19:51

Dobrý den, zajímalo by mě, když někoho napadlo zcela uzavřít prostory přehrady pro psy, kam můžeme své mazlíky vzít. V Blansku pro ně není žádný PROSTOR, platí se za ně poplatek, není nikde dostatek KOŠŮ, natož nějakých SÁČKŮ. Udělá město nějaký park pro psy, kde můžeme psy vypustit a nechat je vyběhat? A když půjdu z lesa, který končí v oblasti přehrady, jak se odtud podle Vás máme dostat????? Díky za odpověď. Zemánková místo na mapě


Pavla Komárková, 7. 8. 2023, 16:52

Vážená paní Zemánková,

zákaz vodění psů do Rekreační oblasti Palava stejně jako volný pohyb psů v této oblasti není žádnou novinkou, platí minimálně od roku 2001. Dosud byl součástí Vyhlášky č. 1/2001, kterou se vydal Provozní řád pobytu na území „Rekreační oblast Palava“. Zákaz pohybu psů se (stejně jako nyní) už podle této vyhlášky vztahoval na celou rekreační oblast, nevztahoval se pouze na ve vyhlášce vyznačené přístupové cesty. Stejná pravidla platí i nyní, pouze jsou uvedena přímo ve vyhlášce č. 3/2023, tedy v Obecně závazné vyhlášce města Blansko, kterou se k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku stanovují pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství. Ta obsahuje také  mapu oblasti s vyznačením těchto cest – povolen je přístup z turistické cesty vedoucí z Češkovic podél potoka, projít lze dále kolem dětského hřiště směrem k hornímu parkovišti, také lze se psy využívat vrchní chodníček vedoucí podél sídliště Sever směrem k dolnímu parkovišti a spojnici z dolního parkoviště k občerstvení Gizela. Přehledně je vše zobrazeno v Přílože č. 5 vyhlášky, nebo zde.

Ve městě jsou dle vyhlášky přímo vymezené plochy pro volné pobíhání psů (část zámeckého parku, plocha u Čapkovy ulice, prostranství přístupné z ulice Na Lukách, část veřejného prostranství přístupné z ulice Pražská). U těchto ploch budou doplněny koše na psí exkrementy včetně držáků na sáčky, které bude město doplňovat. Psí exkrementy lze nicméně umisťovat do jakéhokoliv odpadkového koše ve městě, zrovna v rekreační oblasti Palava, podobně jako v dalších lokalitách ve městě, je jejich počet průběžně navyšován. 

Hezký den,

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Pavla Komárková, tisková mluvčí
odbor vnějších vztahů,
nám. Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  146 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h