Akce Městského klubu důchodců pro členy MKD Blansko

Fotografie z akcí klubu

Květen 2021

Vážení a milí členové Městského klubu důchodců Blansko!

V dobách minulých, myšleno tím dobu před pandemií, měla tato rubrika nadpis – Akce Městského klubu důchodců Blansko, spolu s uvedením příslušného kalendářního měsíce. Vše je ale úplně jinak a my můžeme pouze vzpomínat, co by bylo, kdyby nebylo covidu.  

Poslední akcí v I. pololetí minulého roku byla hojně navštívená přednáška chiropraktika Vinciho Lászlóa na téma „Jak se zbavit pomocí čínské tlakové masáže bolestí různých částí našeho těla.“ Její plánované pokračování se již bohužel neuskutečnilo, stejně jako další akce – výroční členská schůze, Aprílová zábava, Májová veselice, oslava Svátku matek a závěrečná veselice před prázdninami. Konat se nemohla ani výstava prací členek kroužku vyšívání a výstava zahrádkářů.

Ve II. pololetí loňského roku bylo poslední větší akcí 25. 9. „Ohlédnutí za rokem 2019,“s kulturním programem souboru Radost. Zde bylo také po dohodě s představiteli města oznámeno, že vzhledem k epidemické situaci se neuskuteční ani celoměstská oslava Dne seniorů, plánovaná na 30. 9. Od tohoto data zůstal MKD pro všechny volnočasové aktivity až do dnešních dnů uzavřený.

Na oblíbené programy, pravidelně se opakující v tomto období – jako např. besedu BESIP, Martinské hody, Mikulášskou zábavu, předvánoční setkání členů MKD a Silvestrovskou veselici a výstavy Malování na hedvábí a Patchworku, jsme mohli pouze vzpomínat. A stejně je tomu i v roce letošním. Plesy se nekonaly, basa zůstala schovaná, neoslavili jsme MDŽ a ani soubor Radost nás nemohl potěšit Aprílovou zábavou, která by letos bohužel byla bez pana Karla Nesrsty a člena souboru Radost pana Františka Klimeše.

A tak vy z vás, kteří máte přístup na webové stránky klubu, si můžete tradiční akce alespoň připomenout nad fotografiemi, zde zveřejněnými.

Marta Gronová

            aktualizováno: 14. 4. 2021, 09:39 h