Živá paměť – portréty osobností města Blanska


náhled z videa Antonín Juračka
22. 5. 2023

Antonín Juračka

Film o blanenských osobnostech z cyklu Živá paměť. Výtvarník a grafik Antonín Juračka nám zanechal svět svých rozdováděných klaunů, létajících koberců, kalhot bez majitele a mnoha dalších roztodivností.

náhled z videa Petr Němec - kardiochirurg
18. 9. 2022

Petr Němec - kardiochirurg

Film o blanenských osobnostech z cyklu Živá paměť.

náhled z videa Trailer. Petr Němec - kardiochirurg
30. 8. 2022

Trailer. Petr Němec - kardiochirurg

Pozvánka na filmový dokument z cyklu Živá paměť o významných blanenských osobnostech představí kardiochirurga Petra Němce. Kino Blansko, 6. září 2022 v 19 hodin.

náhled z videa Antonín Petlach
26. 9. 2021

Antonín Petlach

Film z cyklu Živá paměť vypráví prostřednictvím dobových fotografií a unikátních záběrů z podzemních chodeb pod elektrárnou Dlouhé stráně příběh dlouhý téměř celé století.

náhled z videa Jan Bobr Pořízek
13. 4. 2020

Jan Bobr Pořízek

Vedoucí skautského střediska Světla Blansko. Filmový dokument z cyklu "Živá paměť" o významných blanenských osobnostech.

náhled z videa Vynálezce a průmyslník Erich Roučka
13. 8. 2019

Vynálezce a průmyslník Erich Roučka

Příběh člověka, badatele, vynálezce, podnikatele, průmyslníka, zakladatele tradice elektrických měřících přístrojů v Blansku. V německém exilu se Erich Roučka věnoval lékařství, zejména problematice rakoviny, dožil se 98 let.

náhled z videa Jaroslav Martinásek
6. 2. 2019

Jaroslav Martinásek

Filmový dokument z cyklu "Živá paměť" o dirigentovi Smíšeného pěveckého sboru Rastislav panu Jaroslavu Martináskovi.

náhled z videa Eva Kupová
11. 1. 2018

Eva Kupová

Filmový dokument o výtvarnici Evě Kupové z cyklu "Živá paměť" o významných blanenských osobnostech.

náhled z videa Ježek a parní válec
1. 12. 2016

Ježek a parní válec

Dokumentární film vypráví o historii rodiny Ježků, která během tří generací z řemeslnické dílny vybudovala v Blansku prosperující průmyslový podnik, jež vyvážel do celé Evropy, a která se vnějším zásahem ocitla na smetišti dějin.

náhled z videa Teta Jana
8. 11. 2016

Teta Jana

Časosběrný filmový dokument z cyklu "Živá paměť" o Janě Kratochvílové, předsedkyni sdružení Hnutí Humanitární Pomoci Blansko. Občanské sdružení pomáhá dospělým lidem s mentálním postižením. Za tímto účelem provozuje dvě zařízení poskytující sociální služby - denní stacionář Domov OLGA a chráněné bydlení Centrum VELAN.

náhled z videa STOPY MILANA DAŇKA
26. 9. 2016

STOPY MILANA DAŇKA

Tramp, náčelník, kurátor pro mládež, medvěd Milan Daněk putuje divočinou pralesa i civilizace. Film koketuje s otázkou, kde vzniká touha vydat se cestou a z čeho vyrostla - z foglarovsko - romantického BUĎME SVORNI , nebo kerouacovsko - tuláckého ON THE ROAD ?

náhled z videa KAPITÁN LODI DEVIL´S GATE
25. 7. 2014

KAPITÁN LODI DEVIL´S GATE

Bubeník, skladatel, námořník, otec mistra světa v biketrialu, pábitel RADIM KOLÁŘ se dotýká blanenských objektů i svého života. Film o zvukovém opojení... rytmu lodních stěžňů, hučení turbín, zvonění litiny, cinkajících zbytečnostech a vrzající korouhvičce. ČR, režie: Radek Popelka

Archiv kategorie Živá paměť

            aktualizováno: 22. 5. 2023, 09:20 h