Živá paměť – portréty osobností města Blanska


13.04.2020

Jan Bobr Pořízek

Vedoucí skautského střediska Světla Blansko. Filmový dokument z cyklu "Živá paměť" o významných blanenských osobnostech.

13.08.2019

Vynálezce a průmyslník Erich Roučka

Příběh člověka, badatele, vynálezce, podnikatele, průmyslníka, zakladatele tradice elektrických měřících přístrojů v Blansku. V německém exilu se Erich Roučka věnoval lékařství, zejména problematice rakoviny, dožil se 98 let.

06.02.2019

Jaroslav Martinásek

Filmový dokument z cyklu "Živá paměť" o dirigentovi Smíšeného pěveckého sboru Rastislav panu Jaroslavu Martináskovi.

11.01.2018

Eva Kupová

Filmový dokument o výtvarnici Evě Kupové z cyklu "Živá paměť" o významných blanenských osobnostech.

01.12.2016

Ježek a parní válec

Dokumentární film vypráví o historii rodiny Ježků, která během tří generací z řemeslnické dílny vybudovala v Blansku prosperující průmyslový podnik, jež vyvážel do celé Evropy, a která se vnějším zásahem ocitla na smetišti dějin.

08.11.2016

Teta Jana

Časosběrný filmový dokument z cyklu "Živá paměť" o Janě Kratochvílové, předsedkyni sdružení Hnutí Humanitární Pomoci Blansko. Občanské sdružení pomáhá dospělým lidem s mentálním postižením. Za tímto účelem provozuje dvě zařízení poskytující sociální služby - denní stacionář Domov OLGA a chráněné bydlení Centrum VELAN.

26.09.2016

STOPY MILANA DAŇKA

Tramp, náčelník, kurátor pro mládež, medvěd Milan Daněk putuje divočinou pralesa i civilizace. Film koketuje s otázkou, kde vzniká touha vydat se cestou a z čeho vyrostla - z foglarovsko - romantického BUĎME SVORNI , nebo kerouacovsko - tuláckého ON THE ROAD ?

25.07.2014

KAPITÁN LODI DEVIL´S GATE

Bubeník, skladatel, námořník, otec mistra světa v biketrialu, pábitel RADIM KOLÁŘ se dotýká blanenských objektů i svého života. Film o zvukovém opojení... rytmu lodních stěžňů, hučení turbín, zvonění litiny, cinkajících zbytečnostech a vrzající korouhvičce. ČR, režie: Radek Popelka

25.07.2014

O dveřích bez domu a bulváru za oknem - Lyrický konstruktivista Jiří Polášek.

Divadelní režisér, grafik, malíř, designér Jiří Polášek vypráví svůj životní příběh.Ve filmu se zhmotní jeho byt, ateliér i zmizelé domy, které byly kulisami jeho života i divadla. Lyrický konstruktivista Jiří Polášek hledá pevný bod v záplavě krásy a okouzlení. Hudba: Zbyněk Petržela Produkce, zvuk: Jan Popelka Kamera, režie: Radek Popelka ČR - 54 min.

Archiv kategorie Živá paměť

            aktualizováno: 03.08.2020, 13:30 h