Triatlonisté zabodovali v Mürzzusschlagu

14. srpna 2006, sport, přečteno: 5150×

Oddíl ASK TT SKI BLANSKO se ve dnech 5. – 6. 8. 2006 vydal do Mürzzuschlagu, našeho partnerského města v Rakousku. Konal se tam již 11. ročník tradičního triatlonu. Celý oddíl závodníků se setkal s příjemným přijetím a vstřícností organizátorů, zejména pak pana Fritze Hocheggera, předsedy sportovní komise a zástupce města Mürzzuschlagu.

Zleva č. 135 Miloslav Bayer (1937) – 2. místo
v Mürzer Triatlonu v kategorii muži nad
55 let (1951 – 1947), č. 136 Petr Formánek (1967)
– 14. místo v Mürzer Triatlonu v kategorii
muži 1976 – 1967, č. 137 Karel Kyzlink (1969)
– 12. místo v kategorii muži 1976 – 1967.
Všichni jsou členové ASK TT SKI BLANSKO.

Blansko reprezentovalo devět sportovců, jejichž jména jsou v českém triatlonu pojmem. Na trať se vydali ve dvou kategoriích. V neděli 6. srpna odstartovalo v Hobby Triatlonu (200 m plavání, 12 km jízda na kole, 3 km běh) 61 triatlonistů. Na trať Mürzer Triatlonu (1,5 km / 40 km / 10 km) vyběhlo 125 účastníků.

Výborný výkon předvedl Vítězslav Prudek v Hobby Triatlonu s celkovým časem 34:10,72 a domů si tak přivezl pohár za první místo ve své kategorii. Za zmínku stojí i čas Libora Šinkory 34:07,11, který proběhl cílem Hobby Triatlonu ve své kategorii jako čtvrtý. Další dva triatlonisté se v tomto závodu umístili do 20. místa, což si zajisté zaslouží také uznání.

Vítězové Hobby Triatlonu (muži nad 45 let).
Na prvním místě Vítězslav Prudek (1961) – člen
ASK TT SKI BLANSKO, na druhém místě Rakušan
Norbert Haeusler (1961) – člen URC Spk. Renner
Langenlois. Vpravo vedle stupňů je člen organizátorů
Fun-Sports Tri-Team.

Zajímavější výsledky zaznamenali čeští závodníci v Mürzer Triatlonu. Skvělým celkovým časem 2:26:17,26 se Miloslav Bayer umístil na vynikajícím druhém místě. 69letý veterán Jan Štěrba, nejstarší účastník závodu, proběhl cílem jako 4. a mohl se tak pochlubit celkovým časem 3:22:40. Poslední dva zmiňovaní v minulých letech absolvovali největší triatlonový svátek na Hawaii – Iron Man, který je považován za neoficiální mistrovství světa v dlouhém triatlonu. Ostatní tři závodníci v Mürzer Triatlonu byli Karel Kyzlink – obsadil 12. místo, Petr Formánek – 14. místo a Pavel Kinc – 21. místo.

Závodníkům patří poděkování za úspěšnou reprezentaci města Blanska.