Příroda hodně z blízka
10. února 2008, kultura, přečteno: 6265×
Náhled do jiného světa, do světa, který běžně bez větší pozornosti míjíme, nabízí výstava fotografií Vojtěcha Sehnala v blanenské knihovně.
Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.
Výstavu tvoří převážně makro fotografie hmyzu a květin, ale najdete zde i fotografie krajiny nebo zajímavých přírodních útvarů. „Chtěl jsem, abyste se v této hektické době, kdy není na spoustu věcí čas, pozastavili, prohlédli si fotografie,“ uvedl svoji výstavu Vojtěch Sehnal.
Autor makro fotografií Vojtěch Sehnal. Foto: S. Mrázek
Fotografie dle jeho slov mají ukázat to, že i ve velice blízkém okolí se dá najít spousta krásných věcí. Že nemusíme jezdit někam daleko. Všechny jsou foceny nedaleko Blanska. Nejvzdálenější jsou z Bořitova nebo Kozárova, kam autor jezdí s junáky na výlety.
I když se jedná ve všech případech o fotografie z digitálního fotoaparátu, nejsou nijak zvlášť upravovány. „Nejsem příznivcem nějakých velkých úprav v počítači. Fotografie jsou maximálně oříznuté, jinak zůstávají tak, jak byly nafoceny,“ vysvětlil Vojtěch Sehnal.
Výstava je volně přístupná v otvírací dobu knihovny až do konce února.
Další články v kategorii „kultura“
13. března 2025
Galerie města Blanska zahájí nové výstavy
9. března 2025
Jazz Gauč 2025 nabídne v klubu Suterén netradiční hudební zážitky
8. března 2025
Blansko je městem sportu, připomíná nová výstava v muzeu
4. března 2025
Výstava o historii sportu odstartuje seriál akcí k výročí povýšení Blanska na město
15. února 2025
Milníky v historii města Blanska, díl první
4. února 2025
Blanenský zámek rozezní Tóny barev, dřeva a hlíny
29. ledna 2025
Dotace podpoří opravy památek na Blanensku
25. ledna 2025
Městská galerie zve na výstavy, promítání i doprovodný program
19. ledna 2025
Divadlo Kolárka připravilo larpy z historie Československa
7. ledna 2025
Dernisáž zakončí dvojici výstav v městské galerii