Atleti ze ZŠ Dvorské úspěšní na závodech v Novém Lískovci

2. března 2008, sport, přečteno: 5282×

Dne 8. února pořádal atletický oddíl Moravské Slávie ve spolupráci se sportovní agenturou Bač Line Sport již devátý ročník Halového přeboru atletických přípravek, mladších a starších žáků. A žáci ze ZŠ Dvorské si zde nevedli vůbec zle.

Závody se konaly v běžeckém koridoru v Novém Lískovci, kde se mimo jiné připravuje řada reprezentantů ČR ve sprintu a skoku dalekém. Soutěžilo se v následujících disciplínách: sprint na 60 m, skok daleký a vytrvalostní běh od 200 m až do 1 000 m. Nutno dodat, že našim svěřencům se dařilo více než dobře.

Považte, na zpáteční cestě cinkalo ve vlaku celkem 17 medailí: Ondra Jelínek (dvě zlaté a jedna bronzová – dálka, vytrvalost a sprint), Michal Zamazal (dvě zlaté a jedna bronzová – sprint, vytrvalost a dálka), Jana Petrželová (zlatá, dvě stříbrné – dálka, sprint a vytrvalost), Kateřina Fialová (zlatá, bronz – vytrvalost a dálka), Veronika Zamazalová (zlatá – sprint), Jana Matušková (stříbrná – vytrvalost), Ondra Tichý (bronz – sprint), Maxmilián Beránek (bronz – sprint), Jan Matuška (bronzová – vytrvalost), Lucie Petrželová (bronzová – vytrvalost). Největší smůlu měl Martin Štěpánek a Elen Vrzalová – sběrači čtvrtých míst. Ostatní naši závodníci (Martin Szabó, Gabriela Fialová, Melissa Schlagerová) se umístili do šestého místa.

zs dvorska atleti

Někteří z našich běžců se již tradičně zúčastnili vytrvalostních běhů, jež jsou součástí Brněnského běžeckého poháru. V lehce deštivém počasí se v Kanicích u Brna postavili povětšinou konkurenci starších závodníků. Nejlepšího umístění dosáhl Ondřej Jelínek (6. místo v kategorii starší žáci). Nejvíce závodnic bylo v kategorii mladších žákyň (ročník 1995 a mladší), kde Kateřina Fialová (narozená v roce 1997) obsadila 6. místo, Lucie Petrželová obsadila 9. místo, Elen Vrzalová – 12. místo, Petrželová Jana – 13. a Zamazalová Veronika 17. místo. V kategorii mladší žáci doběhl Michal Zamazal na 9. místě. Tento výkon stojí za povšimnutí, neboť Michal je narozený v roce 1999 a byl vůbec nejmladším běžcem celého závodu.

Všem atletům z naší tréninkové skupiny Atletika – Eurostroj, ZŠ Dvorská blahopřejeme a těšíme se na další závody.