Galerie města Blanska v létě

7. července 2008, kultura, přečteno: 3907×

Od 28. 6. vystavuje v Galerii města Blanska mladý slovenský autor Erik Šille. Jeho uměleckými prostředky jsou malba, digitální grafika, kresba, ilustrace, komiks, ale také instalace a streetartové realizace. Ve své tvorbě zpracovává téma konzumu, globalizace, komercionalismu a informační přesycenosti. Jeho obrazy reflektují počítačovou či komiksovou estetiku. Vyznačují se tak plošností, lineárností a výraznou až přesycenou barevností.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Po ukončení této výstavy dojde k jistým změnám v programu. Výstava Erika Šilleho potrvá do 20. 7. 2008 (původně bylo plánováno do 28. 7. 2008). Poté se galerie až do 5. 9. 2008 veřejnosti uzavře. Během této doby se v budově budou vyměňovat okna. Výstava Antonína Střížka, která měla být v měsíci srpnu, se konat nebude. Galerii znovu otevře vernisáž výstavy Josefa Bolfa 6. 9. 2008 od 17.00 hodin.

Erik Šille
Erik Šille – Massive, akryl na plátně, 180×220 cm, 2005

Všem doporučuji využít doby před uzavřením. Návštěvníkům se dostane nejen vizuálního a kulturního obohacení, ale také příjemného osvěžení během horkých dnů. Ve výstavních prostorách je totiž příjemný chládek a stín.

Petra Herotová

 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter