Minigolfisté se utkali v Blansku

27. září 2008, sport, přečteno: 4252×

Ve dnech 13. a 14. září hostilo minigolfové hřiště v Blansku na Palavě prestižní celostátní turnaj v minigolfu. Místní minigolfový klub ME Blansko zde uspořádal turnaj Grand Prix, jehož součástí je i Extraliga smíšených a také juniorských družstev.

Záštitu nad turnajem převzal předseda poslaneckého klubu ČSSD Mgr. Michal Haška a místostarosta města Blanska Mgr. Ivo Polák, kteří se zúčastnili také slavnostního zahájení turnaje, které proběhlo v areálu hřiště v pátek 12. září.

Pořadatelství turnaje Grand Prix si místní minigolfový klub zasloužil poprvé v jeho novodobé historii a je odrazem dlouhodobé soustavné práce s mládeží a zejména také díky účasti juniorského teamu ME Blansko v této nejvyšší soutěži družstev.

Na turnaji se sešlo 74 hráčů, kteří mají výkonnostní třídu opravňující je ke startu v tomto nejvyšším typu turnaje v ČR, aby poměřili své síly v pěti kategoriích muži, ženy, senioři, junioři a žáci a také prvním a druhém kole Extraligy smíšených družstev a Extraligy juniorů.

Každý den hráči odehráli celkem 4 okruhy na 18 jamkách tj. celkem 72 jamek za den a 144 jamek za oba dny. Do celkového výsledku se počítá hráčům vždy součet dosažených úderů za oba dny. Nejlepší hráči zde přitom v jednom okruhu čítajícím 18 jamek zahráli každou z nich na jeden úder. Dosáhli tedy minima, které lze zahrát, což bylo důkazem, že hřiště bylo kvalitně připraveno pro špičkové hráče.

Na turnaji se představila minigolfová špička z celé České republiky. K vidění zde byl kompletní reprezentační tým dospělých i juniorů, kteří v letošním roce přivezli zlaté medaile z Mistrovství světa juniorských družstev děvčat a bronzové medaile z Mistrovství světa juniorských družstev hochů. Přítomna byla také Simona Handlová, která je letošní držitelkou bronzové medaile z Mistrovství světa juniorů v kategorii juniorek!

Mezi minigolfovou špičku ale patří také hráči z Blanska, což potvrzuje i to, že mohou na tomto typu turnaje startovat. Představil se tu tedy junior team ME Blansko ve složení Miroslav Vyška, Martin Skoupý a Petr Bednář. Všichni jmenovaní jsou členy širšího juniorského reprezentačního výběru ČR. Dále na turnaji v kategorii mužů nastoupil prezident ME Blansko Radek Vyška a ředitel turnaje a vedoucí organizačního týmu turnaje Radek Šebela. V kategorii seniorů pak byl k vidění Josef Rimpler z MGC Jedovnice.

V soutěži juniorské extraligy si junior team ME Blansko kladl za cíl umístění „na bedně“. V minulém ročníku soutěže totiž obsadil bronzovou příčku a domácího hřiště chtěl využít k ještě lepším výsledkům. I když se stanovený cíl nakonec podařilo splnit a junior team ME Blansko se umístil na třetím místě, tak to bylo pro domácí hráče mírným zklamáním, jelikož se jim nepodařilo zúročit dokonalé znalosti domácího prostředí. Nejlepším juniorským extraligovým týmem v Blansku byl tým 1. DGC Bystřice pod Hostýnem. V průběžném stavu dlouhodobé soutěže jsou tedy hráči ME Blansko také na třetím místě.

V soutěži Extraligy smíšených družstev byl nejlepším týmem SK TEMPO Praha před MGC Olomouc a 1. DGC Bystřice pod Hostýnem „A“.

V soutěži jednotlivců byl v kategorii mužů nejlepší David Bílek z MGC Olomouc. Již zmiňovaný Radek Šebela se umístil výborném 24. místě a Radek Vyška pak na 35. místě. V kategorii juniorů bylo zastoupení domácích hráčů nejčetnější. Nejlepším byl Martin Skoupý na 8. místě. Petr Bednář se umístil na 11. místě a Miroslav Vyška až na 15. místě. Vítězem kategorie juniorů se stal jeden z bronzových hochů z Mistrovství světa Michal Stančík z Bystřice pod Hostýnem.

V kategorii seniorů byl nejlepší Petr Vlček z Hradce Králové. Na osmém místě skončil jedovnický Petr Skoupý následovaný na devátém místě svým oddílovým kolegou Josefem Rimplerem.

Uspořádání takovéhoto vrcholového turnaje na hřišti v Blansku je důkazem toho, že se minigolf v Blansku řadí po bok dalších sportů, které reprezentují město na vrcholové úrovni. Minigolfový klub je navíc otevřený pro další případné zájemce o tuto hru pro hráče všech věkových kategorií. Mladým hráčům je k dispozici kroužek minigolfu, který je pořádaný ve spolupráci s DDM Blansko. Pro dospělé hráče jsou k dispozici individuálně hráči ME Blansko, kteří každému zájemci pořadí a pomohou k vrcholovým úspěchům. Více informací o klubu lze najít na internetových stránkách klubu http://meblansko.cmgs.cz.