Blanenští fotbalisté vezou z Polska zlato a bronz

9. prosince 2009, sport, přečteno: 3174×

Město Blansko intenzivně rozvíjí přátelské vztahy se svými zahraničními partnerskými městy. V příštím roce oslaví naše město již 10. výročí vzájemných vztahů s polskou Legnicí. Výměny s Legnicí probíhají zejména na poli sportovním.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Polští sportovci se pravidelně účastní např. Půlmaratonu Moravským krasem nebo fotbalových turnajů Memoriálu Miroslava Krabičky a Memoriálu Dana Němce. Naši sportovci jsou naopak pravidelnými hosty Mikulášského turnaje v halové kopané mladších žáků, a to již od samého počátku družebních styků.

Letošní 23. ročník se konal 4.–7. 12. 2009 a přivedl do Legnice nejen výpravu mladých fotbalistů, ale také místostarostu Ing. Lubomíra Toufara, který zde s vedením města projednával přípravy na oslavy 10. výročí partnerství, které budou v obou městech probíhat příští rok.

žáci FK Apos
Družstvo mladších žáků FK Apos Blansko.

Naše město reprezentovali mladší žáci FK Apos Blansko. Celým turnajem procházeli suverénně, až v semifinále obdrželi v zápase s ukrajinským Drohobyczem jedinou branku, která je vyřadila z finálových bojů. Skončili celkově na třetím místě z 24 účastníků turnaje.

Oproti původnímu plánu byli pozváni i na další fotbalový turnaj, který v téže době v Legnici probíhal pod záštitou romské iniciativy, a zúčastnily se ho také zahraniční výpravy z partnerských měst. Tento turnaj blanenští žáci vyhráli s velkou převahou. Oba turnaje dostály svému jménu – všichni účastníci obdrželi mimo pohárů také mikulášskou nadílku.

předávání cen
Předávání ocenění se zhostil místostarosta města Blanska Lubomír Toufar.

Organizátoři turnaje zajistili i doprovodný program ve sportovním duchu – naši žáci měli možnost zhlédnout prvoligové utkání v házené a navštívit kryté lázně v blízkém Jaworu. Mladší žáci svým výkonem i tento rok důstojně reprezentovali naše město a již se těší na příští ročník Mikulášského turnaje, který pro ně bude jubilejní desátou účastí.

Martina Hejčová

 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter