Nejlepší sportovci, trenéři a kolektivy za rok 2010

7. března 2011, sport, přečteno: 5411×

Slavnostní vyhlášení sportovců, sportovních kolektivů a trenérů roku 2010 se uskutečnilo 1. března v kuželně na ulici Údolní.

Nejlepší sportovci – jednotlivci

Deset nejlepších sportovců města Blanska za rok 2010. Sportovci byli vyhlášeni podle abecedy, nezáleží tedy na pořadí. Letos byl oceněn jeden sportovec navíc, a to Vítek Pernica.

Bohumil Bašný, kuželky tělesně postižení, TJ ČKD Blansko

Loni čerstvý mistr republiky v kategorii LP2 postižených kuželkářů.

Štěpán Havlíček, baseball, Olympia Blansko

Hraje v Americe na Floridě za tým Tampa Bay Rays. V rámci možností pomáhá i rodnému klubu Olympii Blansko.

Pavel Chlup, Klub lodních modelářů Blansko

Již čtyři roky se věnuje rychlostním závodům modelů lodí. Loni vyhrál mistrovství ČR a mistrovství světa.

Václav Kolář, biketrial, AMK Blansko

Účastnil se v roce 2010 mistrovství světa ve Španělsku. kde skončil na třetím místě.

starosta Lubomír Toufar předává ocenění Michalovi Kubíkovi
Starosta Lubomír Toufar předává ocenění Michalovi Kubíkovi

Michal Kubík, jachting, TJ ČKD Blansko

Jezdí dvouposádkovou loď. V loňském roce vyhráli mistrovství republiky, mistrovství veteránů a na mistrovství světa na Slovensku skončili celkově 4., v českém pořadí pak druzí.

Vítek Pernica, atletika, ASK Blansko

Žák ZŠ Jedovnice. Věnuje se atletice, konkrétně skoku do dálky a do výšky. Osobní rekord do dálky má 6,56 m, do výšky 183 cm.

jednotlivci společné foto prvních šesti
Společné foto s gratulanty. Prvních šest vyhodnocených jednotlivců.

Jana Sotáková, atletika, ASK Blansko

Je držitelkou juniorského titulu z mistrovství republiky v překážkách na 60 metrů.

Dominik Špaček, plavání, ASK Blansko

Získal v roce 2010 na 21 závodech 68 zlatých, 11 stříbrných a čtyři bronzové medaile.

Jakub Šplíchal, fotbal, FK APOS Blansko

Je nejen vynikající fotbalista, ale i výborný kuželkář. Zatím to má půl na půl a rozhodovat se mezi oběma sporty nechce.

Jan Vencel, plavání, ASK Blansko

Loni se zúčastnil ve své kategorii 18 závodů, na nichž získal 19 zlatých, šest stříbrných a dvě bronzové medaile.

Alena Žákovská, extrémní sporty, Horizont Novák Blansko

Čtvrtým rokem reprezentuje republiku na mistrovství světa v běhu na 100 km. Získala druhé místo v silově-vytrvalostním sedmiboji Ocelová žena.

jednotlivci společné foto posledních pěti
Společné foto s gratulanty. Dalších pět oceněných jednotlivců.

Nejlepší sportovní kolektivy

Družstvo žen, kuželky, TJ ČKD Blansko

Loni získaly 2. místo v nejvyšší soutěži – první lize žen.

Družstvo žen, stolní tenis, TJ ČKD Blansko

A-tým žen se drží i v sezoně 2010–11 v první lize.

Družstvo mladších žáků, fotbal, FK APOS Blansko

Loni vyhráli krajský přebor mladších žáků F1A. Letos se zatím úspěšně drží nad polovinou tabulky.