Na trasy Blanenského golema se vydalo téměř tři sta jezdců

12. září 2011, sport, přečteno: 6351×

Na start letošního ročníku cyklistického závodu Blanenský golem se postavilo 291 registrovaných jezdců.

Letošní ročník byl zařazen do seriálu „Brněnský pohár MTB 2011“, což je sedm závodů pro vyznavače horských kol v okolí Brna.

pohoda na startu
Pohoda na startu. Foto: S. Mrázek

V Blansku se na start nahlásilo 291 závodníků, z toho asi třetina do závodu HOBBY na kratší 36km trať. Zbytek závodníků se pustil do závodu OPEN, jehož trať byla stejná, jen se v náročném terénu jela dvě kola, celkem 61 km. Převýšení trati je 657 m u HOBBY, u 61km OPEN trati pak 1.148 m.

Zaváděcí jezdec
Zaváděcí jezdec.

Podle výsledků na prvních místech to vypadá, že závod byl pouze doménou mužů, ale není to pravda. Na tratě vyrazilo také 25 žen.

Dlouhou dvoukolovou trať nejrychleji zvládl Milan Šustek z klubu Nissan Dolák v čase 2:08:31.5, na krátké trati uspěl Jakub Šafář z klubu Moravec Merida Czech MTB v čase 1:17:25.5. Podrobnější výsledky viz odkaz níže.

Milan Šustek, vítěz kategorie OPEN
Milan Šustek, vítěz kategorie OPEN. Foto & video: RaBL.

5 MATOUŠEK Jaroslav 68 GT czech team 2:12:46.9

Kompletní výsledky v absolutním pořadí i po kategoriích najdete na stránkách závodu Blanenský golem.