Zlepšené výkony blanenských hokejistů znamenají naději na play-off

15. ledna 2020, sport, přečteno: 2802×

Blanenští hokejisté v období Vánoc zlepšili své výkony a po bídném podzimu začínají trápit své soupeře. Ještě před Štědrým dnem se o tom přesvědčilo Uherské Hradiště, které doma nedokázalo svěřence Jiřího Vítka uhlídat a podlehlo našemu týmu 4:6. Kvalitní hru Blansko předvedlo i v sobotu 4. ledna, kdy dokázalo o cenný bod obrat favorizovaný Uherský Ostroh. Dnes Dynamiters dorazí prověřit HC Štika Rosice.

V osmnácti zápasech Blansko doposud získalo 17 bodů. Rovné čtyři body si přitom svěřenci Jiřího Vítka odnesli ze dvou posledních duelů. Na předvánoční tříbodové výhře v Uherském Hradišti se výraznou měrou podílel novic v dresu Blanska Jiří Šmahel. „Zvládli jsme soupeři těsně před koncem třetiny vstřelit dvě branky a dostat se tak do vedení. Do třetí třetiny jsme proto mohli nastoupit s větším klidem,“ komentovala nová blanenská posila úspěch na ledě Hradiště.

Radost blanenských hokejistů po brance vstřelené do sítě Uherského Ostrohu

Jeden bod Blansko posléze vybojovalo v zápase s Uherským Ostrohem. O několik tříd těžší soupeř se na led jihomoravského celku přijel ukázat první lednovou sobotu. Druhý tým tabulky sice dorazil bez několika klíčových hráčů, ale i přesto jednoznačně prezentoval svou kvalitu. To však nebránilo domácím v tom, aby svého soka notně potrápili.

V domácím dresu poprvé od jarního zranění ramene naskočil na led Tomáš Jílek. „Cítil jsem se dobře. Samozřejmě že to nebylo ideální, ale myslím si, že to z mé strany nebyl úplně špatný výkon. Úkolem naší formace bylo nedostat gól, což jsme splnili, navíc jsme si vypracovali i nějaké šance na vstřelení branky,“ komentoval zápas šestadvacetiletý útočník.

Kouče Dynamiters Blansko trápila zejména druhá inkasovaná branka

Blansko sice inkasovalo jako první, ale ještě v průběhu úvodní třetiny dokázalo srovnat, a v druhé třetině se dvěma góly dokonce ujalo vedení. Těsně před zazněním druhé sirény naneštěstí dokázal Ostroh snížit, což se na výkonu domácích značně podepsalo. „Bohužel jsme tam nezvládli standardní situaci – buly. A oni toho dokázali využít. Tohle se prostě nesmí stávat, do dalších zápasů se toho musíme vyvarovat,“ neskrýval rozhořčení kouč Blanska Jiří Vítek.

Ve třetí části se Ostrohu podařilo srovnat a zápas dospěl až do prodloužení a samostatných nájezdů. V těch se prosadil jediný hráč. Hostující Galuška rozhýbal blanenského brankáře Šenka a poslal puk za jeho záda. Na domácí straně byl nejblíže brance David Jakubec, který nastřelil tyčku. Domácí tak po dobrém výkonu berou zasloužený bod a přibližují se vysněnému play-off.

DYNAMITERS BLANSKO HK – HOKEJ UHERSKÝ OSTROH 3:4SN (1:1, 2:1, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Grünwald H. (TS), 23. Berka (Hanzlík), 34. Šmahel (Hanzlík) – 11. Nevídal (Flora Pe.), 40. Galuška L. (Nevídal, Rauš D.), 48. Kučera, 65. Galuška V. Rozhodčí: Sofka – Bačák, Lidák. Vyloučení: 8:9, navíc v čase 16:58 nařízeno TS na UO – BL proměněno. Diváci: 157.

Sestava domácích: Šenk (Vlach) – Sedláček, Hanzlík, Antoňů „C“, Verner, Němec, Pilát – Berka, Kuběna, Jakubec, Král, Šmahel, Drenčko, Antal, Jílek, Grünwald H.. Trenér: Jiří Vítek.

Sestava hostí: Šurý (Lekeš) – Rauš D., Vaněk, Beneš, Kučera, Žabčík, Stuchlík, Nevídal, Hendrych, Andrýsek – Zalubil J., Rauš M., Galuška L., Galuška V. „C“, Flora Pe., Flora Pa., Zalubil L.. Trenér: Zbyněk Žabčík.

vložil: Kryštof Severa, redaktor