Kulturista Lukáš Fürle potvrdil neskutečnou formu a zazářil na několika závodech

8. května 2022, sport, přečteno: 1473×

V sobotu 16. dubna se v Ostravě uskutečnilo Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen 2022 v kulturistice, klasické kulturistice, physique, classic physique, bodyfitnes, bikiny fitness a wellness fitness, kterého se zúčastnilo neuvěřitelných 82 soutěžících. Oddíl kulturistiky ASK Blansko reprezentoval Lukáš Fürle (19 let), který se primárně soustředí stále ještě na juniorské soutěže pro věkovou kategorii 18-23 let.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Start na mistrovství měl být pro Lukáše spíše jenom takový test, aby si ověřil, jak na tom před zahájením sezóny vlastně je. Vzhledem k tomu, že je Lukáš velmi ambiciózní a soutěživý typ, rozhodl se svoji formu poměřit hned ve dvou kategoriích, a to Classic physique a Klasická kulturistika do 180 cm, což je v kulturistice velmi neobvyklé s ohledem na vysokou konkurenci a náročnost přípravy. Jak se ale později ukázalo, Lukáš byl připraven dokonale a všem svým soupeřům, jak se říká, „ukázal záda“. Obě kategorie vyhrál a v kategorii Klasická kulturistika se stal absolutním mistrem Moravy a Slezsa.

Kulturista Lukáš Fürle. FOTO: archiv oddílu

Díky výborným výsledkům na Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen se Lukáš automaticky nominoval na Mistrovství České republiky mužů a žen, které se konalo 23. dubna 2022. Zde Lukáš potvrdil svoji formu a potenciál a ve velké konkurenci skončil na úžasném 4. místě v kategorii Klasická kulturistika a 6. místě v kategorii Classic physique.

Další velké úspěchy náš borec zaznamenal hned o týden později na pohárových soutěžích. Na soutěži GP Velká Bíteš 2022, která se konala v sobotu 30. dubna, získal Lukáš 1. místo v kategorii Klasická kulturistika, 1. místo v kategorii Classic physique a 2. místo v absolutním pořadí kategorie Kulturistika. Následující den se Lukáš zúčastnil další pohárové soutěže, a to Extrifit pohár ČR 2022, kde opět potvrdil svoji neskutečnou formu. V kategorii Klasická kulturistika získal 1. místo a 2. místo v kategorii Classic physique.

FOTOGALERIE
Kulturista Lukáš Fürle potvrdil neskutečnou formu a zazářil na několka závodech

Blanenský kulturista Lukáš Fürle. FOTO: archiv oddílu

Celkem fotografií:  4

Tímto Lukášovi jménem našeho oddílu kulturistiky ASK Blansko moc gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za perfektní reprezentaci naše oddílu, který letos bude slavit neskutečných 57 let.

Martin Šumbera, předseda oddílu

 

   vložil: Michal Záboj, redaktor / odbor vnějších vztahů