Blanenští cyklisté sbírali úspěchy na závodech horských kol

20. srpna 2022, sport, přečteno: 675×

Výrazného klubového úspěchu docílili závodníci blanenského oddílu ACT leraK Blansko. V rámci českého poháru horských kol se zúčastnili závodu ve Stupně, které bylo zároveň mistrovstvím ČR.

V kategorii 7 – 8 let se stal vicemistrem Jonáš Janovský. Mezi 88 soupeři v kategorii starší žáci dosáhl na 2. místo Josef Kuchař. Třetí cenný kov vybojovala v kategorii kadetek Nikola Bradáčová, která obsadila 3. místo.

V závodě smíšených štafet získal Josef Kuchař (vlevo) společně s Tomášem Vorlem a Lucií Grohovou zlatou medaili. FOTO: archiv klubu

O týden později se konalo ME juniorů horských kol ve švýcarské Capriasce. Z našeho týmu byl do reprezentace ČR nominován Josef Kuchař. Druhou účastnicí byla Nikola Bradáčová závodící v barvách našeho oddílu.

Nikola Bradáčová v závodě s hromadným startem vybojovala 13. místo jako třetí nejlepší z českých závodnic ve své kategorii. Potvrdila tím výbornou formu v probíhající sezóně.

Josef Kuchař v závodě s hromadným startem taktéž potvrdil svoji skvělou formu a obsadil 7. místo ve své kategorii jako nejlepší s českých závodníků.

Historický zápis do oddílových úspěchů přišel už o dva dny dříve, když v závodě smíšených štafet získal Josef Kuchař společně s Tomášem Vorlem a Lucií Grohovou zlatou medaili a stal se tak mistrem Evropy.

Děkujeme za vzornou reprezentaci ČR, našeho oddílu a města Blanska. Gratulujeme k úspěchům! Touto cestou děkujeme i sponzorům VF Černá Hora a Alpex Blansko, kteří podpořili účast našich závodníků na ME.

Jiří Pantůček, ACT leraK Blansko

 

   vložil: Michal Záboj, redaktor / odbor vnějších vztahů

Sdílet odkaz na: Facebook Twitter