Fotbalisté FK Blansko zakončili sezónu na devátém místě

27. června 2023, sport, přečteno: 694×

Poslední domácí zápas sezóny sehrálo Blansko v sobotu 10. června proti Znojmu. Do konce sezóny sice ještě zbývaly dvě kola, ale vedení klubu nezahálelo. Předseda klubu Zdeněk Veselý se dohodl s trenérem Jiřím Vorlickým na pokračování spolupráce a v týdnu před utkáním se Znojmem byla mezi ním a klubem uzavřena smlouva na delší časové období.

Utkání se Znojmem mělo pro kouče Jiřího Vorlického speciální význam. Trenér blanenských fotbalistů se loučil se svojí hráčskou kariérou symbolicky v dresu Blanska, neboť zde před třiceti lety jako hráč poprvé nastoupil do mužského fotbalu. V prvním poločase diváci branku neviděli, druhá půle už ale byla gólově bohatá. Krátce po změně stran otevřel skóre blanenský snajpr Kapur a zapsal tak svojí 19. branku sezóny. Hosté ze Znojma však v 63. minutě zásluhou Kilibardy vyrovnali.

Ze zápasu FK Blansko. FOTO: Josef Kratochvil

Minutu nato přišel okamžik, na který všichni čekali. Na necelou půlhodinu naskočil ke svému poslednímu zápasu Jiří Vorlický. Šestačtyřicetiletý Vorlický mohl svou rozlučku s kariérou ozdobit gólem, ve slibné šanci ovšem minul. V 78. minutě blanenští opět vedli, kdy na konci pohledné kombinace stál Jaroš, jenž prostřelil Hamzu v brance Znojma. Znojmo však opět dokázalo srovnat stav zápasu, když se po standardní situaci prosadil Ivanovič. Blansko se tedy rozloučilo s domácím prostředím remízou 2:2.

V posledním kole MSFL zajížděli blanenští fotbalisté do Markvartovic, kde hrává svá domácí utkání celek Vítkovic. Hosté z Blanska šli hned v úvodu zápasu zásluhou Tulajdana do vedení a stejný hráč se prosadil také ve 33. minutě. Vítkovicím se však ještě před přestávkou povedlo vyrovnat. Raab nejprve potrestal chybu Blanska v rozehrávce a zanedlouho poté srovnal z pokutového kopu. Krátce po změně stran vrátil Blansku vedení Jaroš a skóre se už nezměnilo. Blanenští byli stejně jako v prvním poločase lepším mužstvem, po zásluze si připsali 3 body do tabulky a vítězně se rozloučili se sezónou 2022/23, kterou zakončili na skvělém 9. místě.

FOTOGALERIE

Plakát FK Blansko jaro 2023. FOTO: archiv FK Blansko

Celkem fotografií:  3

Přípravu na nový ročník MSFL zahájí Blansko v pondělí 10. července. První týden přípravy stráví blanenští v Rudici, protože hřiště na Údolní projde posezónní regenerací a hřiště na Mlýnské není z důvodu rekonstrukce celého stadionu k dispozici. Před startem nového ročníku sehraje blanenské A-mužstvo pět přátelských utkání a generálkou na sezónu jim bude předkolo MOL Cupu (29. a 30. července). Nový soutěžní ročník zahájí blanenští před domácím publikem v sobotu 5. srpna, kdy se od 17:00 utkají s celkem Slovanu Rosice.

FK Blansko bude mít od příští sezóny také B-mužstvo, které bude startovat v 1. B třídě Jihomoravského kraje. Práva startu v této soutěži získal FK Blansko převodem od klubu SK Olympia Ráječko. Současně byla mezi oběma kluby navázána spolupráce, zejména v oblasti vzájemné výměny hráčů v kategorii dospělých.