Fotbalisté zahájili nový ročník MSFL, na úvod měli těžký los

26. srpna 2023, sport, přečteno: 648×

Před samotným startem soutěže se vedení klubu FK Blansko podařilo konsolidovat kádr, když u několika hráčů bylo jejich hostování změněno v trvalý přestup do Blanska. V týmu naopak nebude pokračovat například vyškovská trojice zahraničních fotbalistů. Největší ztrátou je však odchod kanonýra Miloše Kapura, s 19 brankami nejlepšího střelce Blanska uplynulé sezónu, jemuž skončila smlouva. Vedení klubu mu již v zimě nabízelo prodloužení smlouvy a vylepšení podmínek, hráč to však odmítl.

Na úvod soutěže čekalo na Blansko v pátek 4. srpna utkání s Rosicemi. Na stadion v Údolní ulici dorazila slušná divácká návštěva, která sledovala boj o každý metr hřiště. Blansko poslal do vedení již ve 4. minutě nováček Jambor, Rosice však ještě do poločasu stihly vyrovnat. Na hřišti to byl spíše boj plný nedovolených zákroků a mnoho šancí k vidění nebylo. V poslední minutě mohl strhnout vedení na stranu Blanska mladík Čejka, branku ovšem v dobré pozici minul. Po remíze 1:1 tak Blansko zapsalo cenný bod do tabulky.

Z utkání blanenských fotbalistů. FOTO: Josef Kratochvil

Ve druhém kole zajížděli blanenští na půdu juniorky Zlína. V sestavě zlínských nastoupila i řada hráčů širšího kádru prvoligového A-mužstva, což bylo na hřišti znát. O osudu utkání rozhodla 24. minuta, kdy se střelou za hranicí šestnáctky prosadil zlínský Hellebrand. Od dalších inkasovaných branek zachránil Blansko skvělý Kubica v brance. Blanenští se i přes velké úsilí nedokázali v zápase prosadit a velmi kvalitní juniorka Zlína si vedení pohlídala. Fotbalisté Blanska tedy ve 2. kole vyšli bodově naprázdno.

Ve třetím zápase přijel v pátek 18. srpna na stadion v Údolní ulici favorit soutěže z Hlučína. V prvním poločase měl dvě stoprocentní příležitosti ke skórování blanenský Tulajdan, ani v jednom případě ovšem nespěl. Ve 41. minutě poslal Blansko z pokutového do vedení kapitán Smrčka. Radost blanenských však trvala jen krátce. Hlučín za 3 minuty z první vážnější šance srovnal stav a krátce po změně stran dokonal obrat. Vzápětí trefil Smrčka tyč a v dalších šancích podržel Hlučín brankář Murin. Na konečných 1:3 zvyšoval 10 minut před koncem po rohovém kopu Kania. Domácí Blansko podalo výborný výkon, na body se zkušeným soupeřem to ale, bohužel, nestačilo.