Opravy penzionu Písečná

vložil Jirka » 6. 1. 2017, 17:58

Dobrý den vážené město, Velice by mě zajímalo jak budete reagovat na tuto skutečnost.Velice by mě mrzelo kdyby na to doplatili obyčejní úředníci a pracující lidé.Za tohle nese odpovědnost přímo vedoucí Komunální údržby, který přímo ve své odpovědi lhal daňovým poplatníkům a občanům, kteří finacují jeho mzdu a celý projekt.Viz článek Očima občanů o rekonstrukci Domova Písečná. ( Vaše odpověd bude, že pochybení není na naší straně) http://www.monitor-bk.cz/noviny/mon0117_web.pdf ?


Petr Rizner, 28. 2. 2017, 09:51

Vážený tazateli,

K uvedenému názoru nemám moc dalších argumentů, než ty které jsem Vám uvedl v našem předešlém vyjádření. Na stavbě byly pro mokré procesy na zateplení používány lepící a stěrkové hmoty firmy Weber a to konkrétně Eber Elastic a Weber mínus 7. Prvně uvedené hmota je určená pro zpracování v teplotách do + 5 st.C. a druhý materiál do – 7 st.C. Podle mého názoru a podle zápisů ve stavebním deníku byly dodrženy všechny technologické požadavky, tedy i požadavky na venkovní teplotu. Co se týče lepení dlažeb, tak byly použity hmoty firmy Botament, zejména Botament M29, kde je předepsaná teplota pro zpracování + 5 st.C. Zde je podle mne situace stejná jako u provádění zateplovacího systému.

Ze článku nevyplývají konkrétní data, takže se to těžko dá z naší strany doložit. Dále je potřeba mít všechny informace, což asi pan Veselý, který článek psal, nemá. Kladení dlažby například ve střešní části se provádělo v období s nižšími teplotami, ale celý prostor lodžie byl zaplachtovaný a uvnitř se používalo topidlo. Tímto opatřením bylo dosaženo požadovaných technologických podmínek.

Pokud by měl pan Veselý zájem, tak jsem připraven se s ním setkat osobně a celou záležitost probrat. V případě potřeby mne neváhejte kontaktovat.

 

Přeji příjemný den.

 

Petr Bajer

místopředseda představenstva                     

tel.: 777 606 102

e-mail: bajer@kalaha.cz

 

KALAHA a.s.

Maříkova 1

621 00 Brno

IČ: 255 62 151

 

www.kalaha.cz

 

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Ing. Petr Rizner, vedoucí odboru
odbor komunální údržby, kancelář č. 15, náměstí Svobody 3, Blansko, 67801
rizner@blansko.cz | 516775130 | 607903061


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h