Termíny na CovidTest AG (podruhé)

vložil Roman Sevcik » 18. 2. 2021, 19:53

Nemohu souhlasit s vaši odpovedi na kapacitu testování. Na přelomu roku nemocnice BK otvirala termíny jen PO-ST. Teď to bývá zpravidla PO/ST/PA. Samotné časy jsou možné jen mezi cca 11:30-14:00. Navíc volne termíny jsou otevírany pouze 1× za 14 dnů. Nikdo neočekává ze to budou nabízeny termíny večer, ci o víkendu ... ale radnice je zřizovatelem okres.nemocnice, a tak zařídit lepší fungování? Běžný občan nema šanci test do týdne. Popisovat PCRtest je liché!


Pavla Komárková, 22. 2. 2021, 01:44

Vážený pane Ševčíku,

máte pravdu, že termíny na antigenní testy nenabízí Nemocnice Blansko denně od časných ranních hodin. Je to proto, že tým, který testy provádí, od rána nabírá PCR testy, až poté se věnuje Ag testům. Jak jsme odpovídali před několika dny, personální kapacita Nemocnice Blansko je momentálně omezená. Zdravotníci se primárně soustředí na péči o hospitalizované pacienty a návštěvníky ambulancí a nově také na očkování proti onemocnění covid-19. Jen v tomto týdnu nemocnice díky dodávce vakcín naočkuje na pět set seniorů starších 80 let. Odběrové týmy musejí spolu s vlastním odebráním vzorků zajistit také nezbytnou administrativu, která s testy souvisí. S ohledem na výše uvedené momentálně není v silách zdravotníků v blanenské nemocnici navýšit kapacitu odběrů.

Platí, že větší nemocnice, jako je například ta v Boskovicích nebo zařízení v Brně, mohou díky celkově vyššímu počtu zaměstnanců snáze vyčlenit týmy, které se testování pomocí antigenních či PCR testů věnují. V blanenské nemocnici další volní zdravotníci nejsou. A ani město jako zřizovatel to neumí ovlivnit, případně nabídnout zásobu vyškolených zdravotníků, které by do nemocnice kvůli navýšení testování zaslalo.

...

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Pavla Komárková, tisková mluvčí
odbor vnějších vztahů,
nám. Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  146 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h