Úspěch je pět procent talentu a devětadevadesát procent dřiny

27. prosince 2013, ostatní, přečteno: 1467×

Slova v titulku patří Evě Kupové, další z řady jubilantů kvalitního ročníku 1933.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Narodila se do rodiny soudce a sólistky opery brněnského divadla. Ve svých třech letech se s rodiči přistěhovala do Blanska. Maminka i dcera se  okamžitě zapojily do bohatého ochotnického života. Divadlo Evu lákalo, výtvarná práce přece jen víc. Po maturitě na gymnáziu byla přijata na uměleckoprůmyslovou školu, obor užitá grafika a fotografie.

Eva Kupová
Paní Eva Kupová. Foto: Ladislav Král

V řadách blanenských ochotníků našla svého celoživotního partnera. V roce 1959 nastoupila jako učitelka na tehdejší Lidovou školu umění a zůstala s ní celoživotně spjata. Její žáci velmi dobře ví, že od ní nikdy nedostali nic zadarmo.  V jejich hodnocení je přímá a otevřená. Zdobí ji vlastnost  kvalitních pedagogů: dokázala ve svých studentech vzbudit víru ve vlastní schopnosti, nasměrovat je zájmově i profesně.

Kumšt je doživotně poznamenal, jak často říkává. Ji ostatně taky. Umí se dívat, pozná talent i kýč, trefně glosuje dění kolem sebe. Odpočívat neumí.

31. prosince 2013 oslaví životní jubileum. Blahopřeji, milá paní Evo!

Lenka Čepová

 

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.

Videokazety a DVD se všemi díly videožurnálu si můžete zapůjčit v Informační kanceláři Blanka na ul. Rožmitálově.