ZŠ Salmova otevře opět přípravnou třídu

9. května 2014, ostatní, přečteno: 2255×

ZŠ Salmova je jedinou  blanenskou školou, která již třetí rok bude otevírat přípravnou třídu. Tato třída slouží dětem sociálně znevýhodněným, dětem s odkladem školní docházky a dětem v posledním roce předškolního vzdělávání.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Tyto děti navštěvují přípravnou třídu místo posledního ročníku v MŠ. Návštěva přípravné třídy je oproti opakované docházce do posledního ročníku mateřské školy bezplatná.

Děti se po celý rok připravují na práci v 1. třídě po stránce motorické, sociální i citové. Seznamují se nenásilnou hravou formou s provozem a životem v podmínkách školního kolektivu a současně se věnují hrám a aktivitám jako v mateřské škole.

přípravne třída
Napůl jako ve školce a napůl jako ve škole, tak nějak vypadá denní režim v přípravné třídě. Foto: S. Mrázek

Třída mívá mezi 7 a 12 dětmi a učitelka má dostatek času věnovat se každému individuálně. Podle reakcí rodičů současných dětí z přípravné třídy budou tyto děti skvěle připraveny na budoucí docházku do 1. třídy.

Pro zařazení dítěte je nutné podat žádost o přijetí na ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17 a přiložit doporučení z pedagogicko-psychologické poradny.

Případné dotazy vám zodpoví ve škole nebo e-mailem: info@zssalmova.cz či telefonicky na číslech 516 499 551-3.

red

 

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.

Videokazety a DVD se všemi díly videožurnálu si můžete zapůjčit v Informační kanceláři Blanka na ul. Rožmitálově.