BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Nemocnice Blansko připravuje velkou investici do zateplení budov

28. září 2015, ostatní, přečteno: 1068×

Nemocnice se chystá využít dotačních titulů ze Státního fondu životního prostředí ČR pro zateplení všech tří svých budov. To má přijít až na 30 milionů korun.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Zájem o dotační titul je podložen třemi důvody, a to zlepšením tepelného hospodaření (snížení ztrát), zlepšení vzhledu nemocnice a také, že se jedná o jednu z posledních možností získat dotace na zateplení. 

„Ekonomický audit nám ukázal, že zmíněné práce přijdou u všech tří budov na asi 30 milionů korun. Připravujeme žádost o dotaci ze SFŽP, kde se momentálně dá získat až 60 % prostředků na tuto investici, což je cca 18 milionů korun. Polovinu zbývající části by po dohodě uhradila nemocnice a druhou polovinu zřizovatel, tedy Město Blansko,“ popisuje ředitelka Nemocnice Blansko Danihelková.

Aby nemocnice zvládla akci hradit ze svých prostředků, bude rozprostřena do tří let. V roce 2016 je v plánu zateplení lůžkového traktu, v roce 2017 polikliniky a v roce 2018 vstupního traktu. Tím bude každoroční doplatek pro nemocnici i město kolem 1,5–2 milionů korun. To je dle slov ředitelky únosné, aby mohla dál nakupovat technologie pro lékaře a starat se o chod nemocnice.

Aktuálně nemocnice vypíše výběrové řízení na administrátora, který zajistí všechny odborně i časově náročné činnosti, tedy zpracování projektové dokumentace, zpracování žádosti o dotaci i energetické audity. V listopadu by měly začít přicházet výzvy a bude podána žádost o dotaci.

Stanislav Mrázek

 

Brzy v Blansku


28.10. 09:30 h, Dělnický dům
MIKEŠ – muzikál pro děti
28.10. 15:00 h, Galerie města Blanska
Dernisáž výstavy V toku času s Kateřinou Šedou
28.10. 16:30 h,
Vzpomínka na 28. říjen 1918

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.