Z redakční pošty: Výměnný pobyt českých a rakouských žáků

2. července 2016, ostatní, přečteno: 1555×

Letos se opět uskutečnil výměnný pobyt žáků ZŠ Blansko, Erbenova 13 a rakouských žáků z Mürzzuschlagu. Nejprve od 8. do 10. června 2016 vycestovali naši žáci. V tomto roce se akce zúčastnili žáci IX. A, IX. B a několik žáků osmého ročníku.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Článek měl omezenou platnost.
Informace v něm uvedené nemusí být již aktuální.

Jako už tradičně jsme byli odpoledne v den příjezdu pozváni panem starostou na zmrzlinu. Potom následovala prohlídka Mürzzuschlagu. Večer jsme si zasoutěžili v eistocku (hra podobná curlingu) a na zpáteční cestě jsme měli co dělat, abychom utekli bouřce.

Ve čtvrtek jsme si prohlédli školu, navštívili Muzeum zimních sportů a odpoledne se vydali do ZOO v Kernhofu. Mohli jsme zblízka obdivovat dvouměsíční mláďata tygra bílého. Počasí nám zde příliš nepřálo, spustil se déšť, ale vyzbrojeni bundami a deštníky, jsme si prohlídku ZOO nenechali zkazit. Večer pro nás naši hostitelé připravili grilování.

Výměnný pobyt v Rakousku

V poslední den pobytu jsme hned ráno opustili ubytovnu a vydali se do Grazu, druhého největšího města Rakouska. Čekala nás cesta na Schlossberg, prohlídka města a samozřejmě také nákupy. V odpoledních hodinách jsme vyrazili zpět do ČR.

Za velmi zdařilou akci musíme poděkovat všem, kteří se na ní podíleli – vedení školy, učitelům a rakouským partnerům. Nesmí chybět ani poděkování žákům za jejich skvělé chování a vystupování.

Výměnný pobyt v Rakousku

V předposledním červnovém týdnu jsme přivítali rakouské hosty u nás. Domluvili jsme pro ně návštěvu jeskyní v Moravském krasu. V úterý a ve středu byl pro ně připraven program v Baldovci. Ve čtvrtek navštívili také naši školu a spolu s našimi žáky se věnovali sportu.

Silvie Červenková, třídní učitelka IX. A
Helena Látalová, třídní učitelka IX. B
Martin Janák a Tomáš Vašek, spoluorganizátoři výměnného pobytu

 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter