Mladí zdravotníci plnili úkoly v ulicích Blanska

18. května 2017, ostatní, přečteno: 497×

Okresní kolo soutěže mladých zdravotníků proběhlo 12. května. V ulicích Blanska se tak utkaly děti hned několika základních škol z celého regionu. Blansko reprezentovaly ZŠ T. G. M. a ZŠ Nad Čertovkou. Hodnotila se nejen správnost provedení, kvalita a rychlost zásahu, ale i psychologická první pomoc.

Na školách zpravidla pracují kroužky mladých zdravotníků školené pracovníky Českého červeného kříže. Podle hlavní rozhodčí soutěže Ivy Kučerové se celková úroveň týmů rok od roku zlepšuje: „Po městě jsme rozmístili celkem pět stanovišť s tím, že obtížnost je přizpůsobena věku dětí. Vyzkouší si transport zraněného nebo obvazovou techniku, čelit budou také několika simulovaných situacím.“

Kromě správnosti a rychlosti provedení se hodnotila také psychologická první pomoc. Komunikace se zraněným totiž mnohdy činí dětem potíže. „Navázat kontakt s cizím člověkem, zeptat se ho, co ho bolí nebo co se stalo, je pro ně obtížné, a přitom je to z celého procesu to nejjednodušší,“ připouští Kučerová.

Soutěž uspořádali Oblastní spolek Českého červeného kříže v Blansku ve spolupráci s BESIPem, členové humanitární jednotky ČČK a dobrovolní hasiči.

zdravotnici-53016-0_550.jpg

zdravotnici-59525-0_550.jpg

zdravotnici-17243-0_550.jpg

zdravotnici-40299-0_550.jpg
Fotografie: S. Mrázek

Výsledky soutěže:

I. stupeň

1. místo    ZŠ a MŠ Žďárná

2. místo    ZŠ a MŠ Deštná

3. místo    ZŠ a MŠ Benešov

II. stupeň

1. místo    ZŠ a MŠ Žďárná
2. místo    ZŠ Letovice
3. místo    ZŠ a MŠ Benešov
4. místo    ZŠ T. G. M. Blansko
5. místo    ZŠ Blansko, Nad Čertovkou

Nejlepší postupují do krajského kola v Brně, případně dál do kola celostátního.

red

 

Brzy v Blansku


30.04. 15:00 h, Rekreační oblast Palava
Pálení čarodejnic 2018
05.05. 8:51 h, hlavní nádraží
Parním vlakem z Brna na sever