Blanenští senioři oslavili výročí partnerského klubu ve slovenském Komárně

15. června 2018, ostatní, přečteno: 1048×

Oslavy čtyřicátého výročí založení Městského klubu důchodců našeho slovenského partnera, se kterým MKD Blansko udržuje dlouholetou družbu, proběhly v pátek 18. května v Komárně.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Na pozvání předsedkyně MKD v Komárně paní Magdy Kravcové jsem se této oslavy zúčastnila spolu s další členkou samosprávy našeho klubu, která je současně i vedoucí hudebního souboru Radost, Zdeňkou Reichovou. Cestovaly jsme vlakem, takže jsme si mohly také vychutnat krásu krajiny, kterou jsme projížděly.

Oslava se konala ve sportovní hale a my jsme až při vstupu pochopily, proč pořadatelé zvolili tyto velké prostory. Přijely jsme těsně před zahájením oslav, kdy téměř všechny stoly byly již obsazeny seniory – účast jsme odhadovaly na tři stovky osob.

Prostory haly byly krásně vyzdobené, na stolech bylo připraveno malé občerstvení, byla zde také výstava fotografií, dokumentujících činnost klubu od jeho založení až po současnost, na pódiu zářila velká čtyřicítka, připomínající délku trvání klubu.

mkd-v-komarne-38425-0_550.jpg
Oslav čtyřicátého výročí trvání Klubu seniorů v Komárně se zúčastnila předsedkyně samosprávy MKD Blansko Marta Gronová (stojící první zprava) společně s vedoucí hudebního souboru Radost Zdeňkou Reichovou (stojící třetí zprava). Pozvání přijaly od Magdaleny Kravcové, předsedkyně partnerského seniorského klubu v Komárně (sedící první zprava). Foto: archiv MKD Blansko

Co nás však nejvíce překvapilo, byla velká účast hostů – představitelů města i kraje, včetně primátora a jeho zástupců a vedoucích odborů a oddělení městského úřadu, kteří ve svých vystoupeních ocenili činnost klubu a práci jeho předsedkyně, která spolu s krásnými květinovými dary obdržela i medaili za záslužnou činnost.

Slovem nás také provedli historií klubu, od jeho založení až do dnešních dnů. Paní Kravcová všechny mile překvapila přečtením dopisu prezidenta SR Andreje Kisky, kterého na oslavu pozvala.

V kulturním programu vystoupily pěvecké soubory klubu spolu se sólistou, folklórní soubory a operní zpěvačka, která svým temperamentním vystoupením nejen rozezpívala, ale i roztančila přítomné seniory.

Oslavy se také zúčastnila delegace ostravského spolku Svazu Maďarů žijících v českých zemích. Na oslavě nechyběl ani narozeninový dort s prskavkami a nápisem, připomínajícím délku trvání klubu. Po večeři hráli k poslechu i tanci mladí členové tamního hudebního souboru.

Odjížděly jsme s nezapomenutelnými dojmy a zážitky a upřímným pozváním pro členy našeho klubu k návštěvě Komárna v příštím roce.

Marta Gronová
předsedkyně samosprávy MKD Blansko

 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter