Město Blansko BLANSKO Město Blansko Vítání svatého Martina Blanensko.cz

Základní školu Erbenovu navštívili žáci z rakouského Mürzzuschlagu

12. června 2019, ostatní, přečteno: 233×

V rámci vzájemných výměných pobytů se do Blanska podívali na tři dny žáci ze základní školy v rakouském Mürzzuschlagu. Tento pobyt tak navázal na únorovou cestu blanenských žáků právě do Rakouska.

Ve dnech 27.5. až 29. 5. navštívila ZŠ Blansko, Erbenova 13 třída žáků z partnerské rakouské školy. Rakouští žáci provázení svými českými přáteli si prohlédli naši školu, zapojili se do vyučování, zhlédli prezentace o účasti žáků 9. ročníku na projektu ERASMUS + na Kypru a v Holandsku.

Společně si zahráli bowling, vyrobili odznaky a řešili vědomostní kvíz. Rakouští žáci si prohlédli Moravský kras a také navštívili centrum Vida v Brně. Žáci prověřili své jazykové znalosti, protože celá komunikace probíhala v anglickém a německém jazyce.

Tento pobyt navázal na letošní únorovou cestu blanenských žáků v Mürzzuschlagu. Zde se naši žáci věnovali zimním sportům, seznamovali se s památkami, místními zvyky a kulturou a navázali přátelství s rakouskými žáky při společných programech v partnerské škole.

Oba tyto pobyty přispěly k upevnění dobrých dlouholetých vztahů mezi školami a k rozvoji komunikačních dovedností žáků. Děkujeme představitelům města Blanska za všestrannou podporu této spolupráce.

Foto: archiv autora

Zdeňka Kalová 
Sdílet odkaz na: Facebook Twitter

vložil: Kryštof Severa, redaktor

Brzy v Blansku


20.09. 19:00 h, Dělnický dům
Titanik

Videožurnál

jsou ke zhlédnutí nové videopříspěvky

nejvíc se vám líbí

Videotext – textové zprávy po celý den na kanálu E8 v síti UPC.

Každý 2. a 3. víkend v měsíci vysíláme Videožurnál, v neděli po páteční tiskové konferenci vysíláme záznam tiskové konference.