Nemocnice Blansko je od pondělí přístupná hlavním vstupem

3. května 2020, ostatní, přečteno: 2558×

Mimořádná opatření, která platí v blanenské nemocnici od poloviny března, se postupně rozvolňují. Od zítřka se plně otevře hlavní vstup z ulice Sadová. Přístupný byl sice už minulý týden, využít jej ale mohli jen návštěvníci lékárny. Nyní tudy bude opět možné projít i do nemocnice. V provozu jsou už také všechny ambulance, pacienti by se ale dál měli objednávat telefonicky. Měření teploty u vstupu zůstává, stejně jako zákaz návštěv.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Rozvolňování mimořádných opatření v Nemocnici Blansko

Už od 20. 4. 2020 je možné se objednávat k neakutním vyšetřením do následujících ambulancí: interní ambulance II (nemocnice), interní ambulance III (poliklinika), alergologie, diabetologie, endokrinologie, gastroenterologie vč. endkoskopií, hematologie, kardiologie vč. ECHO a Holterů, revmatologie, nefrologie, neurologie, plicní vč. bronchoskopie, onkologie, kožní, rehabilitace, psychologie, ortopedie (krček), ultrazvuk, CT, NMR, mamografie, urologie, ORL, nukleární medicína diagnostika, logopedie.

Od 4. 5. 2020 je možné vstupovat do budovy polikliniky buď hlavním vchodem z ulice Sadová, nebo ze dvora za lékárnou (příchod přes vrátnici).

V obou případech pacient prochází triáží (řízený vstup včetně měření teploty a zjišťování anamnýzy a zdravotních údajů), poté mu bude umožněn průchod dále do polikliniky a nemocnice. Teplota je měřena pomocí termodispleje, nový přístroj měření zpřesnil a urychlil. U dětí zdravotníci používají bezdotykový teploměr. Teplota je při vstupu snímána také personálu, nemocnice pořídila dva nové termodispleje, které okamžitě zobrazí aktuální teplotu příchozích, pokud je vyšší než 37,3 C, obsluhu upozorní světelný i zvukový signál. 

Příchod do budovy nemocnice i polikliniky je možný v pracovní dny v době 7:00 – 15:30 hodin. Vstup do budovy bude regulován dle aktuální situace v čekárnách tak, aby při čekání na vyšetření nedocházelo ke kumulaci většího počtu osob.

Podívejte se na reportáž blanenské televize o rozvolňování mimořáných opatření.

Zadní vchod do nemocnice je určen pouze pro pacienty přijíždějící na dialýzu, vozy zdravotnické záchranné služby, dopravní službu přivážející a odvážející pacienty z lůžkových a na lůžková oddělení. Přístup z parkoviště nad nemocnicí je uzavřen.

Vzhledem k nutnosti dodržování hygienicko-epidemiologického režimu Vás prosíme, abyste dodržovali následující opatření:

  • Do ambulance se předem objednejte telefonicky.
  • V případě nákazy COVID-19, karantény či kontaktu s nakaženou osobou do areálu nemocnice nevstupujte. Trpíte-li akutní infekcí respiračního ústrojí či teplotou, kontaktujte svého praktického lékaře nebo hygienika.
  • Dodržujte stanovený čas návštěvy. Je nutné zamezit kumulaci osob v čekárnách. V případě, že se dostavíte mimo určený čas, nebudete do budovy pracovníkem triáže vpuštěni, případně bude-li naplněna kapacita čekárny, může nastat regulace počtu vstupujících osob pro konkrétní pracoviště.
  • Pokud to Váš zdravotní stav umožní, k vyšetření se dostavte sami, doprovod nebude vpuštěn.
  • Využívejte nadále telefonické konzultace včetně vystavení e-receptů.
  • Dodržujte povinnost zakrytí nosu a úst rouškou a dbejte zásad zvýšené hygieny rukou

Výdej v lékárně pro pacienty a veřejnost probíhá v pracovní dny v době 7:00 – 15:30 hod. prostřednictvím hlavní výdejny. Od 15:30 hod. do 22:00 hod. v pracovní dny, o svátcích a víkendech od 8:00 hod. do 20:00 hod. pouze prostřednictvím výdejního okénka ze dvora za lékárnou – přístup je řízen zveřejněným pokynem u lékárny (omezený počet vstupu osob do zádveří k výdejnímu okénku, rozestupy v řadě, apod.). Od pondělí 27. 4. 2020 je opět otevřena prodejna zdravotních potřeb, otevírací doba zkrácena po-pá 7:00 – 15:00 hod. 

Pacienti, kteří mají horečky, dušnost či dráždivý kašel, by měli vše telefonicky kozultovat se svým ošetřujícím lékařem. Do nemocnice by chodit neměli. Pokud zdravotníci u vstupu naměří příchozímu teplotu, odvedou jej do izolace a dle aktuálního stavu při nutnosti ošetření přivolají zdravotníky patřičné ambulance.

Stále platí zákaz návštěv na lůžkových odděleních a trvá zákaz přebírání věcí pro hospitalizované pacienty. V případě potřeby nezbytných kompenzačních pomůcek pro hospitalizovaného pacienta (např. naslouchadla, brýle, atd.) bude kontaktována rodina prostřednictvím personálu Nemocnice Blansko. Platí zákaz volného pohybu hospitalizovaných pacientů po areálu nemocnice mimo oddělení.

 

 

   vložil: Pavla Komárková, tisková mluvčí / odbor vnějších vztahů

Sdílet odkaz na: Facebook Twitter