Blansko má svou knihobudku. Najdete ji v Rožmitálově ulici

7. srpna 2022, kultura, přečteno: 1248×

Každý čtenář čas od času řeší, co si počít s knihami, které už přečetl. Nemá je kam dát a rád by je přenechal někomu dalšímu. Právě k tomuto účelu nyní slouží knihobudka nedaleko blanenské knihovny.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Možná jste se na výletě v jiných městech setkali s knihobudkami. Jsou většinou umístěné v bývalých telefonních budkách, které už dávno neslouží svému původnímu účelu. Mnoho měst si za tímto účelem nechává vyrobit různé skříně a poličky, aby bylo knihobudek víc.

knihobudka-policka-74387-4893_800.jpg

Knihu si zde můžete půjčit, vzít nebo vyměnit za jinou. FOTO: Leona Voráčová

My jsme první knihobudku zřídili před pár lety v areálu Nemocnice Blansko, aby sloužila hospitalizovaným pacientům i lidem, kteří čekají na vyšetření.

Nyní jsme využili zrušenou telefonní budku vedle prodejny Albert v Rožmitálově ulici a proměnili ji v novou knihobudku. Naším cílem je nechat ji žít svým vlastním životem. Stane se místem, kde si můžete knihu vzít, přečíst si ji a zase vrátit. Stejně tak si ji můžete nechat a na oplátku do ní přinést jinou.

knihobudka-zdalky-31768-1029_800.jpg

Knihobudku najdete na Rožmitálově ulici vedle prodejny Albert. FOTO: Leona Voráčová

Knihobudka by měla sloužit jako výměnné místo, ne jako odkladiště. Proto vás prosíme, abyste případné větší množství knih nenechávali u ní, ale přivezli nám je do knihovny. Knižní dary stále přijímáme, ale máme na ně určité nároky, například by neměly být poškozené vlhkostí či jinak znehodnocené. Kdybyste nám chtěli nějaké knihy darovat, kontaktujte nás prosíme přes FB, na telefonním čísle 516 410 101, nebo na e-mailu informace@mk.blansko.cz.

Pracovníci knihovny

 

   vložil: Michal Záboj, redaktor / odbor vnějších vztahů