Přemnožené hrdličky a holubi

vložil Šárka Nevolová » 10. 4. 2019, 14:10

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda město plánuje řešit problém přemnožených hrdliček a holubů na ulici 9. května a v přilehlém okolí? Přestože v našem bytovém domě nikdo hrdličky nekrmí, pravidelně (téměř každý den) sedávají na balkonech či okenních parapetech. Předem děkuji za odpověď.


Ondřej Požár, 16. 4. 2019, 08:34

Vážená paní Nevolová,

co se týká holubů domácích (Columba livia f. domestica), doporučujeme Vám zaměřit se především na preventivní opatření (zamezit přístupu ptáků k potravě, provést opravy střech a utěsnění otvorů), po kterých by holubi ztratili zájem se sdružovat, případně i hnízdit na a pod střechami domů v uvedené ulici. Existují i další možnosti k zabránění usedání holubů na Vaši nemovitost, např. instalace ochranného hrotového systému, síťového ochranného systému, lankového konstrukčního systému nebo zvukových plašiček.

Co se týká hrdličky zahradní  (Streptopelia decaocto), je to tradiční obyvatel městských parků, sadů a do přírody prostě patří. Město proto nebude dělat žádný odlov, odchyt nebo odstřel hrdliček zahradních ve městě na nehonebních pozemcích ve smyslu § 41 zákona č. 449/2001 Sb., o myslivosti, ve znění pozdějších předpisů, neboť to nepovažujeme za vhodný způsob chování k živočichům a přírodě samotné. Naopak budeme dále podporovat všechny občanské aktivity spojené s ptačími budkami a jejich rozmisťováním po městě všude tam, kde je to vhodné.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Ondřej Požár DiS.
oddělení sekretariát starosty, náměstí Svobody 3, Blansko, 67801
pozar@blansko.cz | 516775163 | 775870792


            aktualizováno: 10. 3. 2021, 08:37 h