Park u vlakové zastávky

vložil Lada Horáková » 13. 4. 2020, 13:39

Uvažuje vedení města o otevření kavárny u vlakové zastávky pro v parku posedávající členy blanenské galérky (údajně jsou mezi nimi budoucí maturanti a studenti, zmítaní nejistotou, kdy v nouzovém stavu dokončí své doktorské práce), aby mohli aspoň tam v bezpečí a v přátelském kolektivu řešit palčivé společenské problémy bez ochranných roušek, jen za doprovodu svých kumpánů a nejbližších?


Pavla Komárková, 19. 4. 2020, 22:39

Vážená paní Horáková,

vnímáme rozhořčení, které může vyvolávat nezodpovědný přístup některých spoluobčanů k dodržování vládních nařízení. PČR i městská policie se snaží problematická místa pravidelně monitorovat, občanům, kteří nedodržují povinnost používání roušek na veřejnosti hlídky domlouvají a opakované porušování postihují, není ale v silách strážníků ani státní policie pokrývat neustále všechny lokality. Skupinky se při přiblížení hlídky v drtivé většině případů zahalí do roušek a rozejdou se, vzápětí se ale mnohdy vrátí na původní či jiné místo.

Abychom odpověděli na položený dotaz, vzhledem k tomu, že kavárna u vlakové zastávky má soukromého provozovatele, město o jejím otevření neuvažuje, ani nemůže. Provozovatelé jsou ovšem plně vázáni vládními omezeními souvisejícími s koronavirem, momentálně je předpoklad, že by provoz zahrádky mohli oficiálně obnovit k 25. květnu 2020.

...

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Pavla Komárková
vedoucí tiskového oddělení
tisková mluvčí
náměstí Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  163 | 775  870  792


            aktualizováno: 15. 3. 2022, 12:49 h