Objednací lhůty v Nemocnici Blansko

vložil Lenka Tihonová » 30. 4. 2020, 08:35

Dobrý den,posledních 5 let jsou objednací lhůty v nemocnici BK na odborné ambulance a vyšetření cca 3-6měsíců,viz oční,kožní, neurologie.ultrazvuky,drobné chir.zákroky, a to i když nahlásíte,že je to akutní.Za tu dobu v případě zhoubného útvaru se taky člověk nemusí vyšetření vůbec dočkat.Je to podle vás normální vůči pacientům platícím vysoké odvody na ZP a SP celý život?děkuji.


Pavla Komárková, 12. 5. 2020, 13:59

Vážená paní Tihonová,

délka objednacích dob na zdravotní výkony se u většiny ambulancí blanenské nemocnice pohybuje od dvou do šesti, respektive osmi týdnů. Delší objednací doby, v délce 8 až 12 týdnů, mají odborné poradny jednodenní péče, endokrinologická ambulance, ultrazvuk a psychologická ambulance, tedy ta pracoviště, kde je vyšetření pacientů komplexnější a je třeba každému vyhradit delší časový úsek. Jedině u neurologické ambulance nyní doba objednání činí 14 – 16 týdnů, to se ale týká pouze jedné ambulance. Přehled délky objednacích dob ostatně 2× ročně zveřejňuje na svých webových stránkách Nemocnice Blansko.

Akutní vyšetření se v Nemocnici Blansko samozřejmě také provádí, nicméně o tom, zda se jedná opravdu o akutní indikaci, rozhoduje vždy lékař.

Chápeme, že tento stav není ideální a situace je nyní negativně ovliněna také mimořádnými opatřeními souvisejícími s koronavirem a vyhlášeným nouzovým stavem, nicméně Vás můžeme ujistit, že kapacita Nemocnice Blansko je nyní využívána na maximum a je limitována pouze počtem zdravotnického personálu a přístrojovým vybavením.

Pokud jako paceint nejste spokojena s délkou objednací doby, můžete se obrátit na Vaši zdravotní pojišťovnu. Ve chvíli, kdy délka objednací doby u plánovaných výkonů přesahuje dva měsíce a u vyšetření tři týdny, je Vaše zdravotní pojišťovna (nikoliv tedy Nemocnice Blansko ani město jako její zřizovatel) povinna nabídnout Vám možnost vyšetření v jiném zařízení.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

V případě dalších dotazů na toto téma mě můžete kontaktovat:

Pavla Komárková
vedoucí tiskového oddělení
tisková mluvčí
náměstí Svobody 32/3, 678 01 Blansko
komarkova@blansko.cz | 516  775  163 | 775  870  792


            aktualizováno: 31. 3. 2020, 12:23 h